Нафтогаз та МГУ визначилися з термінами відділення оператора газотранспортної системи

12 вересня 2018, 19:28

Наглядові ради Нафтогазу України та Магістральних газопроводів України (МГУ) підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо відокремлення оператора газотранспортної системи (анбандлінгу).

Про це повідомили у прес-службі Нафтогазу.

Укладений меморандум має на меті визначити спільне розуміння процесу анбандлінгу та проміжних заходів, які необхідно буде вжити для реалізації відокремлення оператора ГТС за моделлю OU (відокремлена власність) з повним дотриманням міжнародних зобов’язань України та положень національного законодавства до 1 січня 2020 року.

Відео дня

Разом з тим, цей документ повинен визначити, як буде проходити процес анбандлінгу, враховуючи відмову Газпрому прийняти нову нормативну базу в Україні та зробити відповідні зміни до контракту на транзит з Нафтогазом, дія якого добігає кінця 31 грудня 2019 року.

Наглядові ради погодилися, що до цього терміну будь-яка втрата Нафтогазом або Укртрансгазом контролю над активами, які використовуються для транзиту газу, без згоди Газпрому можуть створити значні фінансові ризики.

Так, це може також поставити під серйозну загрозу надійність постачання газу європейським споживачам. Таким чином, позиція Газпрому унеможливлює проведення процесу анбандлінгу до 1 січня 2020 року.

Сторони погодили, що процес анбандлінгу буде координуватися Комітетом з питань етики та відокремлення діяльності з транспортування природного газу наглядової ради Нафтогазу, а представники наглядової ради МГУ будуть виступати як радники Комітету.

З врахуванням цього, наглядові ради мають намір розробити та запропонувати українському уряду спільний план щодо проміжних заходів для реалізації анбандлінгу ГТС 1 січня 2020 року.

Відзначимо, що уряд створив МГУ в якості майбутнього оператора ГТС України. Як і Нафтогаз, МГУ має наглядову раду з більшістю незалежних членів.

Раніше Нафтогаз узгодив з Кабінетом міністрів свої позиції щодо порядку відокремлення функції оператора газотранспортної системи.

Нафтогаз також проводить узгоджену з урядом роботу по розвитку оператора ГТС в межах Укртрансгазу та за наказом Наглядової ради нещодавно залучив міжнародну компанію PriceWaterhouseCoopers для прискорення цього процесу.

Згодом Нафтогаз узгодив з Магістральними газопроводами України відділення функцій оператора ГТС.


Нафтогаз України на 100% належить державі. У нього входять оператор української ГТС і підземних сховищ газу (ПСГ) компанія Укртрансгаз, найбільша газовидобувна компанія Укргазвидобування.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X