Нафтогаз стягнув з Газпрому ще $18 млн

24 жовтня 2018, 11:29

Сума зарахованих Нафтогазом України переплат з Газпрому в рахунок погашення пені, яка нараховується відповідно до арбітражного рішення за транзитним контрактом, вже становить $18 млн.

Про це заявив комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко на своїй Facebook-сторінці.

"На додаток до $2,1 млрд, які відповідно до рішення арбітражу ми вже стягнули з Газпрому у вигляді газу, ми також вже стягнули $18 млн грошовими коштами. Вже два місяці поспіль ми стягуємо з Газпрому коштами $9 млн", - повідомив він.

Відео дня

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на постачання газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

Наразі розмір нарахованої пені перевищив $100 млн.

10 жовтня Нафтогаз повідомив, що направив Газпрому заяву про зарахування переплат за транзит газу в рахунок погашення пені.

Водночас Газпром, відмовляючись виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, продовжує в 2018 році платити за транзит більшу ціну, ніж виставляє НАК, який розраховує тариф відповідно до рішення арбітражу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X