Нафтогаз спростував інформацію про відмову передачі боргів Київенерго новому постачальнику електроенергії і тепла

19 липня 2018, 17:06

Національна акціонерна компанія (НАК) Нафтогаз України спростувала заяву Київської міської адміністрації (КМДА) про те, що Господарський суд Києва відмовив у клопотанні визнати Київтеплоенерго правонаступником частини боргових зобов'язань за угодою на поставку природного газу між НАК і Київенерго.

Про це компанія написала на своїй Facebook-сторінці.

"Рішення по тій справі, в якому суд розглядає питання правонаступництва за боргами, очікується ближче до кінця місяця... Сьогодні розглядалося клопотання Київенерго про те, щоб стороною спору в одному з багатьох судових справ між нами і Київенерго стало нове комунальне підприємство Київтеплоенерго. Це клопотання суд відхилив", - написали в НАК.

Відео дня

У компанії додали, що сьогоднішнє рішення не наближає КМДА до мети пробачити Київенерго 4 млрд грн боргу за рахунок Нафтогазу.

"Київенерго має досить дебіторської заборгованості від споживачів (в тому числі і КМДА), щоб закрити борг перед Нафтогазом. При переході котелень та іншого майна на Київтеплоенерго, на нього згідно із законом переходить і відповідальність за накопичені борги. Якщо нове підприємство не забере собі борги і права вимоги за ними, Київенерго зможе зібрати ці кошти зі споживачів, а з нами не розрахуватися ", - відзначили у компанії.

У Нафтогазі також нагадали, що компанія не вимагає негайної оплати заборгованості, а тільки її визнання, як вимагає закон, і готові обговорювати з Київтеплоенерго графік реструктуризації та списання нарахованих штрафних санкцій.

Нагадаємо, що 1 травня цього року завершилася дія договору міста з Київенерго про використання цілісного енергетичного комплексу столиці. Зараз триває процес передачі в управління комунальних теплових мереж від приватної компанії Київенерго олігарха Ріната Ахметова в комунальне підприємство Київтеплоенерго.

Столиця завершила перший етап прийому теплових мереж міста від Київенерго до Київтеплоенерго. Столичні ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 повинні перейти від Київенерго до Київтеплоенерго на другому етапі - до 1 серпня поточного року.

Київтеплоенерго в середині червня звернулося до Господарського суду Києва з проханням визнати підписаним договір з Нафтогазом на постачання газу.

У свою чергу Нафтогаз не підписує договір з Київтеплоенерго в зв'язку з відмовою КМДА приймати на комунальне підприємство Київтеплоенерго борги, раніше сформовані Київенерго перед Нафтогазом. В останньому наголошують, що така позиція КМДА вступає в протиріччя зі ст. 22 закону Про теплопостачання.

9 липня Нафтогаз України подав зустрічний позов до Київтеплоенерго в межах суперечки між сторонами про правонаступництво газових боргів і укладення договору на поставку газу.

13 липня, в Нафтогазі назвали умову вирішення конфлікту з Київенерго.

Також сьогодні, 19 липня, стало відомо, що Господарський суд Києва відмовився замінити Київенерго на Київтеплоенерго, як правонаступника частини боргових зобов'язань перед Нафтогазом.

Показати ще новини
Радіо NV
X