Нафтогаз розіслав клієнтам нові договори на поставку газу для населення

30 жовтня 2018, 17:06

Державний НАК Нафтогаз України розіслав своїм контрагентам нові договори (додаткові угоди) на поставку газу.

Це сталося після офіційної публікації в газеті Урядовий кур'єр постанови Кабміну, якою затверджено нове положення про покладання на НАК спеціальних зобов'язань з поставки газу (ПСО).

Відео дня

Про це повідомили в прес-службі НАКу.

"Нафтогаз України підготував і 30 жовтня по електронній пошті розіслав нові договори (додаткові угоди) про постачання природного газу теплопостачальним підприємствам і договори купівлі-продажу природного газу постачальникам природного газу зі спеціальними обов'язками для потреб побутових споживачів і релігійних організацій", - відзначили в держхолдингу.

Для отримання номінацій на листопад теплопостачальним підприємствам необхідно якомога швидше підписати договори зі свого боку і передати їх на адресу компанії. НАК рекомендує для прискорення процесу по можливості доставляти підписані документи особисто або кур'єром за адресою Київ, бул. Т.Шевченка, 23 к.к.304, 307.

Нагадаємо, 19 жовтня Кабмін прийняв рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5% з 1 листопада 2018 року. Цією ж постановою уряд продовжив спеціальні зобов'язання Нафтогазу продавати природний газ для населення, релігійних організацій та виробників теплової енергії до 1 травня 2020 року.

Кабмін також переглянув формулу розрахунку ціни для продажу газу по ПСО, взявши за основу середнєарифметичну ціну продажу/поставки газу НАК промисловим споживачам за липень-вересень поточного року в розмірі 8981 грн за 1 тис. Куб. м (без ПДВ і витрат на транспортування і поставку). До цієї ціни застосовується понижуючий коефіцієнт 0,6943 для розрахунку ціни на газ для населення і тепловиків з 1 листопада 2018 го по 30 квітня 2019 року і коефіцієнт 0,8 - для розрахунку ціни на газ з 1 травня 2019 року.

Раніше прем'єр розрахував і оприлюднив кінцеву ціну для населення і тепловиків (з ПДВ і витратами на транспортування і поставку) на найближчий опалювальний сезон в розмірі 8550 грн за 1 тис. куб. м. При збереженні через рік тарифів на транспортування і поставку на існуючому рівні, кінцева ціна на газ для населення і ТКЕ наблизиться до 10 тис. грн.

Обов'язок поставляти газ населенню і тепловикам збереглася за газсбитамі, яким НАК до 1 травня 2020 року не має права відмовити в задоволенні заявки при дотриманні ними ряду умов.

У свою чергу оператори газорозподільних мереж (облгази) повинні до 15 грудня 2018 року подати до Мінфіну інформацію про кожного побутовому споживачеві (ПІБ, його ідентифікаційний податковий номер і номер паспорта, вид об'єкта, поштову адресу, EІC-код споживача і реквізити укладеного з побутовим споживачем договору розподілу газу). Нафтогаз повинен отримати ці дані від Мінфіну до 20 грудня 2018 року.

У разі подання облгазом недостовірної або неповної інформації Мінфін не надасть йому довідку, без наявності якої НАК може відмовити в заявці на покупку газу.

У свою чергу тепловики при наявності боргів перед НАК зможуть отримувати газ по ПСО тільки при укладенні договору про реструктуризацію боргу і наявності графіка його погашення.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X