Нафтогаз розглядає можливість випуску єврооблігацій

5 березня 2018, 20:13

Національна акціонерна компанія Нафтогаз України не має фінансових проблем, але розглядає варіант розміщення єврооблігацій за необхідності.

Про це заявив головний комерційний директор компанії Юрій Вітренко, передає Інтерфакс-Україна.

"У Нафтогазу немає проблем з фінансовими ресурсами. У нас є відкрита лінія кредитування Міжнародного банку реконструкції та розвитку (Світовий банк, лінія на $500 млн - ред.), Яку ми можемо використовувати для закупівлі газу, наприклад, у квітні", - повідомив він.

Відео дня

Вітренко зазначив, що компанія також веде переговори про відновлення кредитної лінії з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на $300 млн.

"Нафтогаз зараз відносно спокійно може вийти на ринок міжнародний фінансовий ринок і, наприклад, випустити єврооблігації на значну суму", - додав він.

Вітренко нагадав, що раніше у Нафтогазу був непокритий борг в $4 млрд, однак після першого рішення Стокгольмського арбітражу в кінці минулого року за контрактом на поставку він зменшився до $2 млрд.


НАК Нафтогаз України на 100% належить державі. У нього входять оператор української ГТС і підземних сховищ газу (ПСГ), компанія Укртрансгаз, найбільша газовидобувна компанія Укргазвидобування.

Показати ще новини
Радіо NV
X