Нафтогаз виступив проти розірвання контрактів з Газпромом

5 березня 2018, 17:43

Національна акціонерна компанія Нафтогаз України зацікавлена ​​у збереженні транзиту російського газу територією України і готова виконувати контракт про транзит з російським монополістом Газпром з внесеними до нього змінами в рамках рішень Стокгольмського арбітражу.

Про це повідомив комерційний директор компанії Юрій Вітренко, передає Інтерфакс-Україна.

Він відзначив, що компанія не бачить підстав для розірвання договору з Газпромом на транзит.

Відео дня

"Як мінімум, з того, що ми бачимо в поясненнях Газпрому і пропозиціях, які вони роблять з точки зору перегляду контракту і навіть його розірвання, вони для нас виглядають неприйнятним", - заявив Вітренко.

Він додав, що існуючі контракти з Газпромом про постачання і транзит газу передбачають певну процедуру, яку необхідно дотримати при бажанні розірвати їх.

Так, за контрактом про постачання потрібно попередити про це контрагента за 30 днів, а за контрактом про транзит - за 45 днів. У разі невдачі подальших переговорів слід звернутися в Стокгольмський арбітраж.

Відзначимо, що 5 березня Газпром офіційно направив повідомлення в Нафтогаз України про початок процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачають Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

2 березня компанія Газпром початку негайну процедуру розірвання контрактів з Нафтогазом на поставку і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Пізніше Нафтогаз закликав українців зменшити споживання газу в зв'язку з порушенням Газпромом своїх зобов'язань по транзиту газу через газотранспортну систему України.

Відзначимо, що Міненерговугілля ввело тимчасове обмеження споживання газу в Україні через дисбаланс в 15-20 млн куб. м на добу.

2 березня компанія Нафтогаз України підписала контракт з польською нафтогазовою компанією PGNiG про термінові постачання газу після того, як російський Газпром відмовився від поставок в Україну.

2 і 3 березня віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович провів консультації з українською і російською стороною щодо газової суперечки.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X