Нафтогаз повідомив про відновлення арешту акцій Північного потоку

5 липня 2018, 08:11

Вищий суд швейцарського кантону Цуг відновив арешт акцій Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG, які належать російському Газпрому.

Про це повідомила прес-служба Нафтогазу України ввечері 4 липня.

Активи залишаться під арештом доти, доки буде розглядатися апеляція Нафтогазу на рішення про зняття арешту з цих акцій, яке раніше ухвалив місцевий орган зі стягнення боргів.

Відео дня

Акції були звільнені з-під арешту тільки на підставі тверджень Nord Stream і Nord Stream 2 про те, що акції перебувають за межами кантону Цуг і, відповідно, поза юрисдикцією органу щодо стягнення боргів, а тому мали бути виключені зі списку заарештованих активів.

"Якби виконання рішення органу щодо стягнення боргів не було призупинено Вищим судом, Газпром знову міг би розпоряджатися своїми акціями в Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG, навіть якби вони були в юрисдикції органу щодо стягнення боргів кантону Цуг. Однак тепер згадані активи не можуть виводитися з юрисдикції відповідного органу щодо стягнення боргів до остаточного рішення по апеляції Нафтогазу", - наголошується в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Швейцарія почала арешт активів Газпрому за запитом України. Швейцарські судові пристави 30 травня провели опис майна у офісі компанії Nord Stream AG - операторові морського газопроводу Північний потік, по якому у Німеччину доставляється російський газ.

Потім 5 червня суд у Нідерландах видав арешт на активи Газпрому для виплати Нафтогазу України на $2,6 млрд відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу.


Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачають Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

5 березня Газпром офіційно направив повідомлення в Нафтогаз України про початок процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

Показати ще новини
Радіо NV
X