Нафтогаз попросив 230 млрд грн з держбюджету-2019 - ЗМІ

23 жовтня 2018, 17:57

Нафтогаз України просить у Кабміну більш ніж 230 млрд грн бюджетної підтримки на власну діяльність і компенсацію витрат з постачання газу для населення.

Відповідне прохання до Кабінету міністрів міститься в листі керівництва НАК, копію якого має у своєму розпорядженні Українськi Новини.

Виходячи з листа, на субсидії пропонується виділити 90 млрд грн, на компенсацію за виконання соцзобов'язань з урахуванням заборгованості - 24 млрд грн, на компенсацію для Укргазвидобування втрат від реалізації газу за цінами, нижчими від ринкових - 92,8 млрд грн.

Відео дня

Крім того, Нафтогаз просить уряд надати держгарантії за зобов'язаннями компанії на 28 млрд грн і компенсацію для покриття різниці в тарифах - 1,84 млрд грн.

Нагадаємо, що уряд вирішив забрати у Нафтогазу 90% прибутку. За словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, це буде справедливо - "замість надмірних зарплат і премій це все має бути в державній скарбниці".


НАК Нафтогаз України на 100% належить державі. У нього входять оператор української ГТС і підземних сховищ газу (ПСГ) компанія Укртрансгаз, найбільша газовидобувна компанія Укргазвидобування. НАК є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.

За підсумками 2017 року Нафтогаз отримав чистий консолідований прибуток 39,5 млрд грн, що в 2,2 рази більше, ніж за 2016 рік. Згідно з аудійованим Deloitte звітом, дохід від реалізації в 2017 році зріс на 18% - до 227,5 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X