Нафтогаз погасив $300 млн кредиту ЄБРР

25 січня 2018, 15:20

Національна акціонерна компанія (НАК) Нафтогаз України погасила кредитну лінію Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) на $300 млн, повністю виконавши свої зобов'язання.

Про це йдеться в прес-релізі компанії, передає Інтерфакс-Україна.

Нафтогаз використовував кошти кредитної лінії ЄБРР для закупівлі природного газу, необхідного для забезпечення потреб українських споживачів протягом опалювальних сезонів 2015-2018 років.

Відео дня

Так, всього в рамках кредитної угоди на західному кордоні України було закуплено 5,3 млрд куб. м газу за процедурами закупівель ЄБРР.

У НАК нагадали, що однією з умов надання кредиту була реалізація Кабінетом міністрів України плану дій щодо реформи корпоративного управління в компанії.

Так, в грудні 2017 року уряд призначив новий склад наглядової ради Нафтогазу.

Але узгоджені документи, які надають наглядовій раді відповідні повноваження відповідно до стандартів ОЕСР (Організація економічного співробітництва і розвитку), до сих пір не введені в дію.

При цьому, в ЄБРР заявляли, що не будуть відновлювати кредитну лінію на суму $300 млн, яка попередні роки виявлялася Нафтогазу України для закупівлі природного газу. Також Нафтогаз може втратити кредит від Світового банку на суму $500 млн.

Нагадаємо, що 23 жовтня 2015 року в Берліні Нафтогаз України підписав угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку про надання кредиту на $300 млн для фінансування закупівлі газу.


Нафтогаз України об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.

Показати ще новини
Радіо НВ
X