Нафтогаз почав стягнення боргу з Газпрому - ЗМІ

30 травня 2018, 10:49
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Національна акціонерна компанія (НАК) Нафтогаз України почала процес стягнення з російського монополіста Газпром боргу $2,6 млрд в зарубіжних судах на виконання рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма.

Про це повідомило джерело в українському уряді, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, робота ведеться в Швейцарії, Нідерландах і Великобританії в рамках статті 5 Нью-Йоркської конвенції про визнання і приведення у виконання іноземних арбітражних рішень.

Відео дня

"Газпром напевно буде оскаржувати арешт у місцевих судах. Якщо суд відмовить, тоді можна буде сказати, що накладено арешт", - відзначило джерело.

Раніше джерело в галузі повідомило агентству, що арбітражний процес між Газпромом і Нафтогазом по транзитному контракту може торкнутися акцій проектних компаній морських газопроводів Північний потік і Північний потік 2. Мова йде про накладення забезпечувальних заходів на акції Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG. За його даними, ці акції вже заморожені.


Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачають Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

За словами головного комерційного директора Нафтогазу Юрія Вітренка, процес стягнення може зайняти до півроку, в той же час Нафтогаз розраховує на сумлінне виконання російською компанією рішення арбітражу в найближчим часом.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X