Нафтогаз отримав рекордний прибуток за 25 років

17 липня 2018, 14:55

Державний Нафтогаз України отримав у 2017 році рекордний прибуток у 39,4 млрд грн – найбільший за свою двадцятилітню історію.

Про це свідчать дані аудованого річного звіту та консолідованої фінансової звітності групи за 2017 рік, оприлюднених на сайті Нафтогазу.

"Перемога в арбітражних провадженнях проти Газпрому стала головним фактором прибутковості групи у 2017 році... Без позитивного ефекту арбітражу по справі щодо транзиту газу група зазнала б чистого збитку у розмірі "мінус" 7,4 млрд грн", – зазначив голова правління Андрій Коболєв.

Відео дня

Для порівняння, прибуток НАКу у попередньому 2016 році був майже в 2,2 рази меншим і складав 17,8 млрд грн.

Загалом Нафтогаз отримав право на компенсацію збитків на суму майже $4,7 млрд. Після урахування заліку у розмірі $2,1 млрд, які НАК вже отримав у вигляді газу, що був поставлений в 2014 році, Газпром має сплатити Нафтогазу $2,6 млрд.

"Збільшення операційної ефективності групи та системна ліквідація корупції сприяли досягненню прибутку. Крім того, досягнення рекордного прибутку стало можливим також завдяки тому, що Нафтогаз збільшив видобуток газу, створив умови для нарощування транзиту, ефективно працював над поверненням боргів та почав впровадження нової системи закупівель", – зазначила прес-служба НАКу.

НАК Нафтогаз України на 100% належить державі. У нього входять оператор української ГТС і підземних сховищ газу (ПХС) компанія Укртрансгаз, найбільша газовидобувна компанія Укргазвидобування.

Показати ще новини
Радіо NV
X