Нафтогаз назвав терміни початку стягнення боргу з Газпрому

30 березня 2018, 11:08

Нафтогаз України може почати процес стягнення з російського монополіста - компанії Газпром боргу в $2,6 млрд на виконання рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма вже в квітні.

Про це повідомив головний комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко в ефірі 24 каналу, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"[Процес звернення до судів - ред.] може початися найближчим часом, вже в квітні. Ми попередили їх", - сказав він.

Відео дня

За його словами, процес стягнення може зайняти до півроку, в той же час Нафтогаз розраховує на сумлінне виконання російською компанією рішення арбітражу найближчим часом. При цьому він уточнив, що Газпром поки ще не подав апеляцію на рішення арбітражу по транзитному контракту.

"З юридичної точки зору, навіть якщо б вони вже подали апеляцію, вона не зупиняє виконання рішення арбітражного трибуналу. Тобто вони повинні заплатити нам ці гроші, а потім чекати півтора року поки їх апеляція буде розглянута і прийнято відповідне рішення", - додав він.

Вітренко, зокрема, не виключив можливість арешту газу російської компанії в підземних сховищах Європи або акцій оператора Північний потік в швейцарському суді для стягнення боргу.

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому щодо більшості спірних питань контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

2 березня компанія Газпром почав негайну процедуру розірвання контрактів з Національною акціонерною компанією Нафтогаз України на постачання та транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Крім того, 13 березня Київський апеляційний господарський суд відмовив Газпрому у задоволенні скарги на штраф Антимонопольного комітету України в 171 млрд грн, накладений на російську компанію. Українське відомство оштрафувало Газпром ще в 2015 році за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Пізніше міністр юстиції Павло Петренко повідомляв, що Україна розробила план, який допоможе забезпечити виплату російським монополістом Газпромом Нафтогазу $2,6 млрд.

Міністерство юстиції прогнозує примусове стягнення найближчим часом штрафу з Газпрому за рішенням Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Крім того, за словами заступника міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олени Зеркаль, сума боргу Газпрому перед Нафтогазом щомісяця збільшується на півмільйона доларів через невиконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Показати ще новини
Радіо NV
X