Нафтогаз назвав новий позов Газпрому "марнуванням часу і грошей"

12 листопада 2018, 17:01

Нафтогаз України підтверджує об'єднання зустрічних позовів Нафтогазу і російського Газпрому в Стокгольмському арбітражі в рамках нового процесу. При цьому український держхолдинг впевнений в обґрунтованості своїх позовних вимог.

Про це повідомив головний виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

"З боку Газпрому позовні вимоги фактично полягають в тому, щоб "повернути все як було"... Нові-старі вимоги Газпрому виглядають як трата часу і грошей з боку Газпрому - через простий принцип, що арбітраж не може виносити рішення з питань, які вже розглядалися в попередньому арбітражі", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

Відео дня

Вітренко нагадав, що з боку Нафтогазу основні вимоги полягають у перегляді транзитного тарифу на 2018 і 2019 роки, право на який передбачено підписаним на початку 2009 року контрактом.

"Раніше ми також вимагали перегляду тарифу, але попередній арбітражний суд визнав, що запит на перегляд тарифу, який Нафтогаз відправив Газпрому в 2009 році, не відповідав формальним вимогам. Навесні 2018 ми відправили новий запит, який вже точно задовольняє всім формальним вимогам, тому ми розраховуємо на перемогу у цій вимозі", - пояснив головний виконавчий директор Нафтогазу.

Він додав, що НАК також вимагає компенсувати збитки за невиконання Газпромом контракту на поставку газу (зі змінами, внесеними попереднім арбітражем).

Зокрема компенсації підлягає різниця між переглянутою контрактною ціною (формула, яка була змінена попереднім арбітражним судом) і ціною, по якій Нафтогаз змушений заміщати поставки газу від Газпрому поставками газу з Європи.

При цьому головний виконавчий директор Нафтогазу підкреслив, що новий арбітражний процес не скасовує обов'язок Газпрому заплатити $2,6 млрд за рішенням попереднього арбітражу.

Вітренко вважає, що Газпром ініціював новий арбітраж замість того, щоб боротися за апеляцію, яку раніше російська компанія подала на рішення попереднього арбітражу, в очікуванні зміни керівництва Нафтогазу, щоб після неї домовлятися про "повернення балансу у відносинах між компаніями".


Раніше стало відомо, що 6 вересня Арбітражний інститут торгової палати Стокгольма об'єднав в одну справу позов Газпрому про розірвання транзитного контракту через Україну і позов Нафтогазу України про перегляд тарифу на $12 млрд.

Газпром також зазначив, що Апеляційний суд округу Свеа 27 листопада почне розгляд апеляції Газпрому на рішення арбітражу про контракт на транзит.

Так, в березні Газпром запропонував Нафтогазу України "відновити баланс інтересів", порушений рішенням арбітражу про контракт на транзит, який зобов'язав російську сторону виплатити $4,7 млрд штрафу за недозавантаження української ГТС.

Після провалу цих переговорів Газпром подав позов про розірвання транзитного контракту. Нафтогаз 22 травня представив свою відповідь і свої міркування щодо умов поставок і транзиту.

Крім того, в липні Нафтогаз подав позов до Стокгольмського арбітражу з вимогою переглянути ставку тарифу на транзит з 18 березня 2018 року і вимогою від Газпрому приблизно $11,6 млрд за період з 18 березня 2018 по 31 грудня 2019 роки (термін закінчення контракту). Газпром 14 серпня представив свою відповідь на ці вимоги.

Станом на початок листопада Нафтогазу збільшив до $12 млрд суму нових претензій до Газпрому.

Показати ще новини
Радіо НВ
X