Нафтогаз нарахував Газпрому $100 млн пені за несплату боргу

4 вересня 2018, 13:29

Сума штрафних санкцій за невиконання Газпромом рішення міжнародного арбітражу на сьогодні оцінюється в $100 млн.

Про це повідомив комерційний директор НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко в інтерв'ю 5 каналу.

За його словами, Газпром буде змушений компенсувати всі додаткові витрати на примусове виконання цього рішення як Нафтогазу і його юристам, так і, наприклад, судовим виконавцям, які виконують відповідні рішення місцевих судів.

Відео дня

"Уже приблизно $100 млн набігло штрафних санкцій, або ж відсотків. І якщо, наприклад, оцінювати ще з витратами судових виконавців, то фактично йтися про сотні мільйонів доларів, які Газпром буде змушений додатково заплатити у боргу $2,5 мрд. Тобто, якби вони виконали це рішення, наприклад в березні, то заплатили б тільки 2,5 млрд", - зазначив він.

Відзначимо, що станом на 3 серпня відсотки перевищували $60 млн.

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на постачання газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

За словами головного комерційного директора Нафтогазу Юрія Вітренка, процес стягнення може зайняти до півроку, водночас Нафтогаз розраховує на сумлінне виконання російською компанією рішення арбітражу в найближчим часом.

30 травня Нафтогаз ініціював примусове стягнення присуджених їй $2,6 млрд, в зв'язку з небажанням Газпрому виконувати зобов'язання за рішеннями в справах щодо поставок і транзиту газу. У зв'язку з цим, швейцарська влада вжила заходів щодо активів російського монополіста.

14 червня Газпром через суд домігся призупинення арешту активів. У Нафтогазі пізнішезаявили про побоювання, що російський монополіст за час призупинення процедури виконання рішення арбітражу зможе реструктуризувати свої активи в Європі для уникнення примусової виплати боргів перед Україною.

29 серпня, в Амстердамі заарештували частку Газпрому в газопроводі Блакитний потік за позовом Нафтогазу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X