Нафтогаз вимагає у міжнародному арбітражі багатомільярдну компенсацію від Газпрому

18 липня 2018, 20:17

Компанія Нафтогаз України через арбітраж вимагає компенсації від заниженого тарифу у 2018-2019 роках на $11,6 млрд.

[GALLERY_BLOCK]

Про це написав комерційний директор української компанії Юрій Вітренко на своїй Facebook-сторінці.

"Починаємо новий арбітражний процес (проти Газпрому, - НВ) з вимогою компенсації від заниженого тарифу в 2018-2019 роках на $11,6 млрд. Відновлюємо справжній баланс у відносинах з Газпромом", - написав він.

Відео дня

Крім того, Вітренко зазначив, що російський монополіст наполягає на "відновленні балансу у відносинах" між компаніями, який нібито був порушений через рішення Стокгольмського арбітражу.

"Покажемо на цифрах про який баланс у відносинах говорить Газпром. Так, на графіку яскраво-червоні лінії - це скільки Газпром за контрактом отримує грошей від Нафтогазу за поставки газу за контрактом 2009 року (без знижок і зі знижками). Блідо-зелена лінія - скільки Газпром платить Нафтогазу за транзит. Як бачимо, Газпром отримує від Нафтогазу за газ в рази більше, ніж платить за транзит. І це для Газпрому - баланс у відносинах", - пише Вітренко.

Нагадаємо, що Стокгольмський арбітраж присудив виплату Газпромом Нафтогазу штрафу в розмірі $4,7 млрд за транзитним контрактом. Газпром направив до Апеляційного суду округу Свеа заяву про повне скасування рішення. За підсумками двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу Газпром зобов'язаний виплатити Нафтогазу $2,56 млрд.

Крім того, в березні 2018 року Нафтогаз направив Газпрому запит на перегляд тарифу та ініціював переговори згідно з контрактом. Підставами для запиту були суттєві зміни на газовому ринку Європи, зокрема правил встановлення тарифів на транзит, після підписання контракту в січні 2009 року, а також невідповідність тарифу європейського рівня.

В кінці травня Нафтогаз почав роботу щодо арешту активів Газпрому на території Швейцарії, Великобританії та Нідерландів для примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

При цьому президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія готова продовжити контракт на транзит газу через Україну в разі врегулювання спору між Нафтогазом і Газпромом в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма.

Пізніше в Нафтогазі України заявили, що вважають вже врегульованими дві суперечки з російським Газпромом, рішення за якими прийняв Стокгольмський арбітраж.

Показати ще новини
Радіо NV
X