Нафтогаз і Газпром розпочали переговори щодо нового транзитного контракту

13 квітня 2018, 17:46

Національна акціонерна компанія Нафтогаз України проводить переговори з Газпромом щодо нового транзитного контракту.

Про це розповів головний комерційний директор Нафтогазу України Юрій Вітренко в ефірі телеканалу Еспресо, передає Укрінформ.

За його словами, переговори з питань транзиту проводяться не рідше одного разу на місяць.

Відео дня

"З Газпромом, який є контрагентом транзитного контракту, ми проводимо переговори. Зустрічаємося в середньому раз на місяць, обговорюємо різні питання. Зараз обговорюємо виконання рішення Стокгольмського арбітражу, за яким вони повинні нам $2,6 млрд. Також ми піднімаємо питання про транзит після 2020 року. Ми більш активно ведемо переговори щодо нового транзитного контракту ", - сказав Вітренко.

Також він зазначив, що Нафтогаз розглядає варіант прискореної амортизації української газотранспортної системи (ГТС).

"Ми чітко кажемо Газпрому, що якщо не буде транзиту через Україну після 2020 року, то ми вимагатимемо збільшення транзитного тарифу зараз таким чином, щоб економічне знецінення української ГТС внаслідок відсутності транзиту було відшкодоване Нафтогазу зараз", - зазначив комерційний директор.

Він також додав, що є варіант, згідно з яким після 2020 року європейські оператори зможуть самостійно бронювати потужності української ГТС і перекачувати газ через Україну, проте для цього точка продажу газу повинна бути на українсько-російському кордоні.

"Ми ведемо переговори з європейськими партнерами, чим вони можуть допомогти, щоб забезпечити транзит", - сказав Вітренко.

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачають Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

Вже 2 березня Газпром почав розірвання контрактів з Нафтогазом на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

27 березня Нафтогаз і Газпром провели переговори щодо розірвання контрактів.

Показати ще новини
Радіо NV
X