Нафтогаз готує новий позов проти Газпрому

10 квітня 2018, 16:41

Державний Нафтогаз України почав підготовку до примусового стягнення з Газпрому $2,6 млрд у зв'язку з відмовою російського монополіста виконувати рішення Стокгольмського арбітражу. Крім того, українська сторона має намір подати нові позови.

Про це повідомили в прес-службі Нафтогазу, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми почали роботу для примусового стягнення. Юристи готують необхідні документи", - заявили в компанії.

Відео дня

Також в Нафтогазі повідомили, що готують новий позов проти Газпрому з вимогою компенсувати збитки, завдані невиконанням рішень арбітражу з боку російської компанії.

Раніше повідомлялося, що Газпром підготувався до виплат повної суми в $4,7 млрд штрафу за суперечки з Нафтогазом України.


Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачають Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

2 березня Газпром початку негайну процедуру розірвання контрактів з Нафтогазом на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

5 березня Газпром офіційно направив повідомлення в Нафтогаз про початок процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

21 березня Газпром подав до Апеляційного суду округу Свеа клопотання про часткове скасування остаточного рішення по арбітражному розгляду з Нафтогазом щодо поставок газу. Згодом компанія також подала апеляцію в суперечці з Нафтогазом з транзиту газу.

Показати ще новини
Радіо NV
X