Нафтогаз готовий примусово продати акції Північного потоку-2 за борги Газпрому

26 вересня 2018, 09:49

Нафтогаз України допускає примусовий продаж акцій Північного потоку-2 через аукціон при несплаті Газпромом боргів перед українською компанією.

Про це повідомив головний комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"У кінці цього року повинні пройти слухання про примусове виконання [рішення Стокгольмського арбітражу - ред.] у Великобританії. Якщо ми виграємо і до цього часу Газпром не виконає судове рішення, відповідні акції Північного потоку-2 будуть реалізовані на аукціоні", - пояснив він.

Відео дня

Вітренко додав, що подібний сценарій можливий, оскільки Газпром "відмовляється виплачувати борг виходячи з політичних, а не економічних міркувань".


У грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

У лютому 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

У травні Нафтогаз ініціював примусове стягнення присуджених йому $2,6 млрд, у зв'язку з небажанням Газпрому виконувати зобов'язання за рішеннями у справах щодо поставок і транзиту газу. У зв'язку з цим швейцарська влада вжила заходів щодо активів російського монополіста.

У червні Газпром через суд домігся призупинення арешту активів. У Нафтогазі пізніше заявили про побоювання, що російський монополіст за час призупинення процедури виконання рішення арбітражу зможе реструктуризувати свої активи в Європі для уникнення примусової виплати боргів перед Україною.

У липні Газпром подав новий позов проти України в Стокгольмський арбітраж.

У вересні Апеляційний суд в Швеції задовольнив прохання Нафтогазу про скасування наказу про припинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Однак, Англійський суд скасував наказ про арешт активів Газпрому на території Англії та Уельсу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X