Нафтогаз домовився з МГУ про відділення оператора газотранспортної системи

24 липня 2018, 11:06

Наглядова рада Національної акціонерної компані Нафтогаз України досягла згоди з наглядовою радою Магістральних газопроводів України (МГУ) щодо дорожньої карти співробітництва з метою повного і прозорого відокремлення функції оператора ГТС.

Про це повідомили у прес-службі компанії.

“Це надзвичайно важлива віха, яка забезпечить виконання Україною регуляторних вимог ЄС, гарантуючи при цьому енергетичну безпеку та економічне процвітання України”, - зазначила голова наглядової ради Нафтогазу Клер Споттісвуд.

Відео дня

Згідно з узгодженим меморандумом про взаємопорозуміння, процес відокремлення функції оператора ГТС (анбандлінгу) має бути завершений на початку 2020 року, після того, як завершиться дія чинного контракту на транзит газу з російським монополістом Газпромом.

Раніше Нафтогаз узгодив з Кабінетом міністрів свої позиції щодо порядку відокремлення функції оператора газотранспортної системи.

Нафтогаз також проводить узгоджену з урядом роботу по розвитку оператора ГТС в межах Укртрансгазу та за наказом Наглядової ради нещодавно залучив міжнародну компанію PriceWaterhouseCoopers для прискорення цього процесу.


Нафтогаз України на 100% належить державі. У нього входять оператор української ГТС і підземних сховищ газу (ПСГ) компанія Укртрансгаз, найбільша газовидобувна компанія Укргазвидобування.

Показати ще новини
Радіо NV
X