Нафтогаз через суд вимагатиме арешту європейських активів Газпрому

10 квітня 2018, 08:41

Національна акціонерна компанія (НАК) Нафтогаз України хоче звернутися з позовами у суди в Європі для арешту активів російського монополіста Газпром через невиконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Про це заявив комерційний директор НАК Юрій Вітренко в інтерв'ю Reuters.

"Нам (Нафтогазу - ред.) зрозуміло, що вони (Газпром - ред.) цього не зроблять, тому ми почнемо арештовувати газ та інші активи Газпрому в Європі, не в Україні. Ми підемо у суди в Європі", - зазначив Вітренко.

Відео дня

Він додав, що Нафтогаз не намагатиметься заволодіти російським газом, який транспортується українською газотранспортною системою (ГТС) до європейських клієнтів Газпрому.

"Ми не хочемо створювати жодної політичної неоднозначності тут, в ЄС, що Україна не є надійною транзитною державою", - пояснив Вітренко.

Він також припустив, що Газпром може повністю припинити транзит газу Україною у 2020 році, переспрямувавши його новими газопроводами. За словами Вітренка, президент Росії Володимир Путін "хоче покарати Україну", а тому може вдатися до такого кроку.

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

2 березня Газпром початку негайну процедуру розірвання контрактів з Нафтогазом на поставку та транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

5 березня Газпром офіційно направив повідомлення в Нафтогаз про початок процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

21 березня Газпром подав до Апеляційного суду округу Свеа клопотання про часткове скасування остаточного рішення з арбітражного розгляду з Нафтогазом з постачання газу. Згодом компанія також подала апеляцію в суперечці з Нафтогазом по транзиту газу.

Показати ще новини
Радіо NV
X