Нафтогазу не вдалося довести до банкрутства російське підприємство в Україні

21 вересня 2017, 14:38
Господарський суд Донецької області відмовив Нафтогазу України у відкритті справи про банкрутство Енергомашспецсталі (Краматорськ, Донецька область, входить в машинобудівний дивізіон російського держконцерну Росатом - Атоменергомаш)

Про це йдеться в рішенні суду від 7 вересня, передають Українські Новини.

Позов був поданий 3 серпня від особи дочірньою компанією Нафтогазу - Газ України.

22 квітня 2015 року Господарський суд Запорізької області вирішив стягнути з Енергомашспецсталі на користь Газ України 7,9 млн грн основного боргу, 1,6 млн грн пені, 1,2 млн грн (3% річних), 2,1 млн грн інфляційних втрат, а також 72,9 тис. грн судового збору.

Відео дня

10 травня 2016 року Господарський суд Запорізької області продовжив термін по сплаті заборгованості на півтора року.

Згідно з матеріалами суду, з моменту відкриття виконавчого провадження сума заборгованості за вищевказаними рішеннями і постановами зменшилася на 1,9 млн грн, в зв'язку з чим розмір простроченої заборгованості, що підлягає сплаті, на дату звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство, склав 6,1 млн грн.

Відповідно до закону Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом підставою для порушення провадження у справі про банкрутство є встановлення факту неплатоспроможності боржника, зокрема, грошові вимоги, повинні становити більше 300 мінімальних розмірів заробітної плати.

У матеріалах суду вказано, що за станом на 7 вересня 2017 року компанія Енергомашспецсталь частково сплатила заборгованість в загальній сумі 6 млн грн.

Таким чином, за станом на 7 вересня залишок непогашеної заборгованості за вказаною судовим рішенням за мінусом пені становить 386,3 тис. грн, що менше 300 мінімальних розмірів заробітної плати на дату направлення заяви до суду (3 200 грн х 300 = 960 тис. грн )

З огляду на зазначене, суд порахував, що підстави для порушення справи про банкрутство відсутні.

Станом на 19 вересня Енергомашспецсталь є 4-м за рахунком найбільшим боржником за газ Нафтогазу серед промислових споживачів та його борг становив 173,6 млн грн.


У 2016 році Енергомашспецсталь скоротила збиток в 2,1 рази, або на 1,7 млрд грн до 1,5 млрд грн, збільшивши чистий дохід на 50,5%, або на 622,2 млн грн до 1,9 млрд грн.

Енергомашспецсталь спеціалізується на виробництві спеціальних литих і кованих заготовок для важкого, енергетичного і транспортного машинобудування, металургійної, цементної, гірничодобувної та інших галузей промисловості.

В кінці грудня 2010 року компанія Атоменергомаш, що входить до складу компанії Атоменергопром (атомного енергопромислового комплексу, обидві - Росія), придбала понад 50% компанії EMSS Holdings Limited (Кіпр), що володіє 92,68% акцій Енергомашспецсталі.


Раніше Нафтогаз просив Господарський суд Донецької області відкрити справу про банкрутство публічного акціонерного товариства Енергомашспецсталь.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Також повідомлялося про те, що Господарський суд Дніпропетровської області порушив справу про банкрутство публічного акціонерного товариства Криворізька теплоцентраль за позовом Національної акціонерної компанії Нафтогаз України.

Показати ще новини
Радіо NV
X