Нафтогаз звинуватив Газпром в порушенні транзиту газу в ЄС

26 жовтня 2017, 10:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Російський монополіст Газпром не виконує технічні зобов'язання за контрактом на транзит газу з Нафтогазом України щодо дотримання тисків газу в магістральних газопроводах на російсько-українському кордоні

Про це повідомила прес-служба Нафтогазу.

Компанія відзначає, що за даними Укртрансгазу, з початку року недотримання Газпромом контрактних тисків (60-65 кгс/кв. см) було зафіксовано протягом 259 діб (88%) на точці входу ГІС Суджа транзитних магістральних газопроводів в українську ГТС. В даний час тиск становить лише 55,8 кгс/кв. см (при контрактному 60 кгс/кв. см).

Відео дня

Нафтогаз також нагадав, що є відповідальним транзитним партнером ЄС, в повній мірі забезпечує надійне транспортування очікуваних європейськими замовниками обсягів природного газу за контрактом з Газпромом.

"У цьому році обсяги транзиту російського газу Україна знаходяться на дев'ятирічному максимумі. За 9 місяців цього року через територію України в країни ЄС і Молдови протранзитовано понад 70 млрд куб. м російського газу", - йдеться в повідомленні.


  У січні-вересні 2017 року Україна збільшила транзит природного газу до країн Європи і Молдову через свою газотранспортну систему на 23,4% (на 13, 3 млрд куб. м) в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року - до 70, 4 млрд куб. м.


  "Однак аварійні ситуації на магістральних газопроводах РФ і нездатність Газпрому забезпечити контрактний тиск на російській стороні системи викликають побоювання щодо надійності постачання транзитного газу з Російської Федерації цієї зими", - підкреслюють в компанії.

  Нагадаємо, що Європейський Союз і секретаріат Енергетичного співтовариства публічно виступили за збереження транзиту газу через газотранспортну систему України.

  Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

  poster
  Картина ділового тижня

  Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

  Розсилка відправляється по суботах

  Показати ще новини
  Радіо НВ
  X