«Завищують ціни». Антимонопольний комітет відкрив справу проти Нафтогазу

2 березня 2020, 15:19

За даними АМКУ, для промислових споживачів Нафтогаз встановлював вищі ціни, ніж на Українській енергетичній біржі і на європейських хабах. Доповнено.

Антимонопольний комітет України розпочав розгляд справи щодо НАК Нафтогаз України з питання про завищені ціни на газ, повідомляє прес-служба відомства.

Зокрема, мова йде про порушення Нафтогазом закону Про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку шляхом встановлення, починаючи з 1 листопада 2018 року, цін на природний газ на рівні, який «Неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції».

Відео дня

Згідно з положенням уряду, Нафтогаз продає природний газ постачальникам для потреб побутових споживачів. Однак, у відомстві вважають, що встановлені в цьому сегменті ринку ціни, грунтуються на цінах для промисловості, які також визначає Нафтогаз.

«Нафтогаз України встановлював для промислових споживачів ціни, які вищі за ті, що склалися в умовах конкуренції, зокрема, за результатами електронних біржових торгів на Українській енергетичній біржі і на європейських хабах за умовами доставки газу до кордону України (NCG) », - йдеться в повідомленні відомства.

Доповнення. Пізніше в Нафтогаз заявили, що не отримували від АМКУ ніяких офіційних повідомлень. Також в компанії додали, в зазначений регулятором період ціни на газ встановлював Кабінет Міністрів України .

«Уряд наклав на Нафтогаз зобов'язання продавати газ постачальникам газу для населення на умовах, визначених постановою про спецобязательствах», - додали в компанії.

У Нафтогазі додали, що компанія не може не виконувати вимоги уряду, прописані в постанові про ПСО.

Нагадаємо, що недавно Нафтогаз підрахував, скільки українського газу вкрала Росія .

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X