Нафтогаз залучить $1 млрд інвестицій з Китаю

2 квітня 2019, 12:36

Нафтогаз України уклав угоду з китайською Sinosure про надання страхової квоти на $1 млрд

Державна експортна кредитна агенція КНР Sinosure та НАК Нафтогаз України уклали меморандум про надання групі Нафтогаз страхової квоти на $1 млрд, що дозволить залучити боргове фінансування та прямі інвестиції з КНР в межах цієї суми. Про це повідомляє пре-служба Нафтогазу.

Відео дня

Отримання страхового покриття Sinosure не вимагає державної гарантії, а отже Нафтогаз не збільшуватиме навантаження на державний бюджет України для залучення $1 млрд інвестицій в галузь.

Планується, що на першому етапі під страхове покриття Sinosure буде залучено близько $160 млн для фінансування чинних контрактів компанії Укргазвидобування з китайськими корпораціями, що постачають бурове обладнання та здійснюють бурові роботи "під ключ".

На другому етапі ще близько $800 млн планується спрямувати на інші проекти групи Нафтогаз, які найближчим часом будуть узгоджені з китайською стороною.

Група Нафтогаз вже має досвід успішної співпраці з Sinosure. В 2018 році завдяки страховому покриттю від Sinosure для Укргазвидобування було придбано 13 бурових верстатів вартістю біля $140 млн з відстроченням платежу на 5 років. Верстати придбано у китайської компанії Honghua International, що входить до державного аерокосмічного концерну КНР.

Корпорація Sinosure – державна експортна кредитна агенція КНР, що працює за моделлю OECD. Сума застрахованих корпорацією ризиків на кінець 2017 р. становила близько $3,4 трильйонів, її кредитний рейтинг прирівнюється до суверенного рейтингу КНР.

Раніше повідомлялося, що Нафтогаз знизив ціну для побутових споживачів газу на квітень.

Показати ще новини
Радіо NV
X