Нафтогаз закупив газ у європейських компаній за кошти ЄБРР

8 грудня 2017, 12:25
Нафтогаз України протягом липня-вересня 2017 року закупив 1,8 млрд куб. м  природного газу у п’ятьох європейських постачальників за кошти поновлювальної кредитної лінії Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР)

Про це повідомила прес-служба компанії.

Так, природний газ закупили у європейських компаній Axpo Trading AG, CEZ a.s., Engie SA, RWE Supply & Trading GmbH та Uniper Global Commodities SE.

Загальна ціна 18 укладених договорів становить $359 млн, з яких $300 млн – кошти кредитної лінії і $59 млн – власні кошти Нафтогазу.

Відео дня

Середня вартість контрактів у пункті постачання становить $203 за тис. куб. м.

Нагадаємо, що у жовтні 2015 року була відкрита кредитна лінія ЄБРР у розмірі $300 млн для закупівлі газу на західному кордоні України. Однією з умов надання кредиту була реалізація урядом України плану дій щодо реформи корпоративного управління в Нафтогазі.

Позика є поновлювальним кредитом на 3 роки. Протягом цього часу Нафтогаз може погашати і знову позичати кошти в межах зазначеної суми, щоб профінансувати закупівлі газу з ЄС.

Відзначимо, що у вересні 2017 року ЄБРР заявив про готовність продовжити Нафтогазу кредитування після 2017 року.


ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності Банку в країні в 1993 році його сукупні зобов'язання склали майже €12,2 млрд в рамках 377 проектів.


Нафтогаз України об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту та зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X