Нафтогаз порахував, у скільки компанії обійдеться зобов’язання продавати газ ТЕС Ахметова за заниженою ціною

15 серпня 2019, 08:45

Рішення Кабміну про постачання газу для Луганської ТЕС (ДТЕК Східенерго) за ціною 2,895 тис. грн за тисячу кубометрів буде коштувати Нафтогазу від 100 до 300 млн грн щомісяця.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

В НАК підкреслили, що це майже на 40% дешевше за поточну ціну газу за ПСО.

"Ця постанова є спробою здійснити приховане субсидіювання приватної компанії з державного бюджету. В цьому році 90% прибутку Нафтогазу за 2018 рік згідно урядового розпорядження були перераховані до державного бюджету. Змушуючи Нафтогаз постачати газ приватній структурі за штучно заниженою ціною, уряд позбавляє доходів державний бюджет 2020 року. Крім того, зважаючи на вимоги ст. 11 закону України "Про ринок природного газу", Нафтогаз зобов’язаний вимагати від держави компенсації збитків, понесених внаслідок виконання спеціальних обов’язків, накладених КМУ. Виконання урядового рішення лише у серпні спричинить збитки для Нафтогазу у розмірі понад 100 млн грн на місяць. При продовженні ситуації у зимовий період із зростанням ринкових цін та обсягів споживання сума збитків буде сягати 250-300 млн гривень щомісячно", - заявили в компанії.

Відео дня

В НАК додали, що рішення уряду дискримінує інші, у тому числі державні, ТЕС України, які не мають подібних преференцій.

"У 2018 році Луганська ТЕС вже мала аналогічні проблеми, пов’язані з припиненням постачання вугілля. Тоді за рекомендацією уряду НКРЕКП встановила додатковий платіж на користь ТОВ ДТЕК Східенерго для покриття додаткових витрат Луганської ТЕС, пов’язаних з виробництвом електроенергії з використанням газу. При цьому Луганська ТЕС отримувала газ на тих саме умовах, які діяли для інших підприємств, що мають право купувати газ Нафтогазу на пільгових умовах (ПСО) за рішенням КМУ", - нагадали в НАК.

Нагадаємо, поставки вугілля на Луганську ТЕС з квітня 2017 року здійснюються з активу ДТЕК в РФ - шахтоуправління Обухівська в Ростовській області, оскільки станція може отримувати вугілля залізницею лише з російської території. Залізничних під'їздів до Луганської ТЕС з контрольованої українською владою території немає.

29 липня через дефіцит вугілля ТЕС знову перейшла на спалювання природного газу, що економічно невигідно.

Як повідомлялося, з 1 червня російські компанії зобов'язані щомісяця отримувати дозволи уряду РФ на вивезення вугілля в Україну. У Мінекономіки РФ заявляли, що перелік підприємств та обсяги поставок щомісяця переглядаються.

Показати ще новини
Радіо НВ
X