Нафтогаз вперше зняли з великого газового тендера за скаргою Socar

15 вересня 2017, 09:56
2532
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Нафтогаз вперше зняли з великого газового тендера за скаргою Socar - фото

Вперше в історії Нафтогаз України зняли з мільярдних торгів Укртрансгазу

13-14 вересня 2017 року адміністративна колегія Антимонопольного комітету України (АМКУ) постановила скасувати рішення про допуск до торгів Нафтогаз України у тендері Укртрансгазу на закупівлю 375 млн куб. м. газу на очікувану суму 2,46 млрд грн

Про це йдеться у тендерній документації в системі ProZorro.

Якщо дане рішення буде виконано і Укртрансгаз після цього не скасує торги через "відсутність подальшої потреби", то це стане першим випадком в історії України, коли Нафтогаз не отримає підряд з технічного газу в умовах навіть формальної конкуренції, пишуть Наші гроші.

Раніше тільки у 2013 році постачальником цього газу була фірма Лідергаз з оточення Сергія Курченко, однак тоді Нафтогаз навіть не подавав заявку на торги.

На початку 2017 відбулися перші відкрито торги Укртрансгазу з подрібненою на лоти закупівлею газу. Тоді Нафтогаз виграв лише половину лотів, віддавши частину замовлення компаніям Еру трейдинг, Еско-Північ, Trafigura Ukraine і Газоторговій компанії.

На вчорашній тендер подали заявки Нафтогаз, Еру трейдинг, Мет Україна, Нафтогазгруп Деметра, Газпостач-Черкаси, Енерго-сервісна компанія Еско-Північ, Евроенерготрейд і вперше заявила на газові торги Торговий Дім Сокар Україна.

Укртрансгаз з різних причин відмовив усім конкурентам крім Нафтогаз, Еру трейдинг Андрія Фаворові та його американських партнерів, і Мет Україна (представники великої міжнародної компанії).

Нафтогазгруп Деметра, Еско-Північ і Сокар були відхилені через претензії до оформлення банківської гарантії. У відповіді на скаргу учасника Укртрансгаз деталізував причину для відхилення: "підписання гарантії особою, стать якого (чоловіча) не відповідає статі особи (жіноча), якій РВС БАНК надав право підписувати гарантійні листи".

Мова йшла за те, що підписанта в одному з пунктів було вказано по чоловічому ПІБ, а у подальшому просто іменували "особою". А це слово жіночого роду. Таким чином замовник вирішив, що це є достатньою підставою для відхилення компаній з торгів.

В АМКУ вирішили навпаки і зобов'язали скасувати рішення Укртрансгазу про відхилення цих трьох фірм.

У свою чергу Сокар Україна оскаржив допущені до торгів Нафтогазу. Державній компанії також закинули претензії до банківської гарантії. У тому числі було вказано, що файли з банківською гарантією тендерного забезпечення від Ощадбанку і електронний підпис взагалі не відкриваються з сайту Прозорро.

АМКУ задовольнив цю скаргу і постановив відмінити рішення про допущення Нафтогазу до торгів.

АМКУ почав розгляд цих скарг 13 вересня і закінчив 14 вересня. Зараз опублікована тільки резолютивна частина рішень.

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал

Вибір редакції

Рітейл/Нерухомість

24 травня, 17:50

thumb img
Зміна стратегії. Мережа Фуршет закриє кожен п’ятий магазин
Компанії/Ринки

24 травня, 20:06

thumb img
Що зміниться в роботі аеропорту Бориспіль — 6 тез топ-менеджерів

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua