Нафтогаз інвестує $146 млн у будівництво найбільшого в Україні LPG заводу

17 лютого 2021, 19:40

Дивізіон Нафтогаз Нафта готовий виділити $145,7 млн на придбання установки поглибленого вилучення вуглеводнів.

Дивізіон Нафтогаз Нафта побудує установку поглибленого вилучення вуглеводнів на Хрестищенському відділенні з переробки газу поблизу дожимної компресорної станції у Харківській області. Про це йдеться в повідомленні компанії.

Відео дня

«Будівництво Хрестищенського заводу з виробництва LPG дозволить нам збільшити частку українських нафтопродуктів на вітчизняному ринку на 115 000 тонн на рік», - зазначив директор з комерційних питань АТ Укргазвидобування Сергій Федоренко.

Також він додав, що весь процес займе близько 2,5 років, а перша партія готової продукції з заводу очікується на початку 2024 року.

Тендерні пропозиції на придбання установки поглибленого вилучення вуглеводнів компанія приймає до 1 березня 2021 року. Очікувана вартість закупівлі з урахуванням вартості життєвого циклу - $ 145,7 млн.

Установка потрібна для глибокої підготовки і переробки природного газу, щоб отримати від нього до 99,9% цінних компонентів для виробництва зрідженого нафтового газу (LPG), газового конденсату і відбензинений природного газу.

Відзначається, що переможець тендеру повинен забезпечити виробництво установки та постачання до місця розташування заводу в Харківській області. Також переможець торгів зобов'язаний надати послуги з шеф-нагляду за будівництвом і монтажем обладнання, здійснити нагляд за пуско-налагоджувальними роботами, провести запуск заводу і навчити персонал.

Liquified Petroleum Gas - зріджений нафтовий газ. Являє собою суміш пропану і бутану, який використовується в якості палива, холодоагенту в холодильниках і морозильниках, створення тиску в аерозолях (менш шкідливий для озонового шару). Газ LPG на 30% утворюється в процесі переробки нафти і на 70% - з родовищ природного газу і нафтових свердловин.

Нагадаємо, що Нафтогаз підписав меморандум про спільну роботу з австрійсько-румунською компанією OMV Petrom . Компанії почнуть аналіз можливостей щодо співпраці на перспективних нафтогазових ділянках в українській частині акваторії Чорного моря.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X