Запобігти надзвичайній ситуації. Нафтогазу дозволили взяти під контроль Донецькоблгаз

30 вересня 2021, 17:01

Антимонопольний комітет України дозволив Нафтогазу придбати контроль над ПАТ Донецькоблгаз, щоб запобігти «надзвичайній ситуації техногенного характеру».

Антимонопольний комітет України дозволив державному підприємству НАК Нафтогаз України придбати контроль над ПАТ Донецькоблгаз, отримавши в управління акції, які забезпечать перевищення 50% голосів у вищому органі підприємства.

Відео дня

Про це йдеться в повідомленні Комітету.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Комітету 30 вересня.

«При розгляді заяви Комітетом встановлено, що постановою Шевченківського райсуду Києва накладено арешт на 49,88% акцій, емітентом яких є ВАТ Донецькоблгаз, із забороною використання, відчуження та розпорядження ними, і передані в управління АРМА», - йдеться в повідомленні на сайті Антимонопольного комітету.

У Нафтогазі відзначили, що метою концентрації є запобігання надзвичайної ситуації техногенного характеру та припинення порушення законодавства і ліцензійних умов здійснення його господарської діяльності.

Нагадаємо, що 6 березня цього року Донецькоблгаз повідомив про припинення газопостачання об'єктів Донецьктеплокомуненерго. За даними компанії, Нафтогаз України через борги припинив поставки газу для Донецьктеплокомуненерго.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль назвав відключення незаконним і запідозрив облгаз в самоправності.

19 березня Рада нацбезпеки і оборони ввів санкції проти двох компаній-власників Донецькоблгаза з Гонконгу. У квітні енергорегулятор анулював ліцензію підприємства на розподіл газу.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X