«Непрофесійний і ображений». Вітренко спростував заяву про собівартість видобутку газу за 1 грн, проте її розмір так і не назвав
Юрій Вітренко, голова правління Нафтогазу України заявив, що слова головного виконавчого директора компанії Отто Ватерландера про те, що собівартість видобутку газу становить 1 грн за кубометр, є неправдивими.
Про це Вітренко написав у Facebook, назвавши Ватерландера «непрофесійним і ображеним працівником Нафтогазу», але не згадавши його ім'я.
«Зараз це будуть використовувати популісти з усіх таборів, що, мовляв, наживаються на „народному“ газі. Правда полягає в тому, що Нафтогаз систематично витрачає більше реальних грошей на видобуток газу, ніж отримує від реалізації видобутого газу. Різниця традиційно покривалася за рахунок насамперед надходжень від транзиту або фінансувалася за рахунок кредитів», — написав Вітренко.
За його словами, навіть у бухгалтерській звітності операційна собівартість (видобутку, — ред.) є у разі вищою. При цьому, зазначив Вітренко, операційна собівартість — це не повна собівартість, це тільки частина.
«Найактуальніші цифри щодо собівартості будуть розкриті з публікацією звітності за перше півріччя, підготовку якої мають завершити найближчим часом, і потім вона має бути підтверджена міжнародними аудиторами», — запевнив Вітренко.
За його словами Нафтогаз завчасно уклав договори на реалізацію газу для потреб населення за фіксованою на рік оптовою ціною, переважно на рівні 7,4 грн, у той час як спотові (добові, місячні тощо) ринкові ціни наразі сягають 30 грн за кубометр.

Як повідомлялося, раніше головний виконавчий директор Нафтогазу Отто Ватерландер в інтерв'ю Економічній правді заявив, що звільняється з компанії. У цьому ж інтерв'ю він заявив, що собівартість газу, який добуває Нафтогаз України, складає близько 1 грн за кубометр.
«Видобуток газу коштує нам близько 1 гривні за кубічний метр. Ми продаємо газ по 7 гривень за кубометр українським домогосподарствам і підприємствам ТКЕ. Якби „Нафтогаз“ продавав газ на ринку іншим споживачам, то міг би заробити більш ніж 20 гривень за кубічний метр. Ми нехтуємо цими 13 гривнями, щоб забезпечити потреби населення і підприємств теплокомуненерго», — заявив Ватерландер.
Нагадаємо, під час засідання уряду 8 вересня міністр економіки Олексій Любченко заявив, що відомство отримало заяви про відставку трьох незалежних членів наглядової ради НАК Нафтогаз України. Чутки про відставку членів наглядової ради з’явилися в ЗМІ днем раніше. Йдеться про Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа та Людо Ван дер Хейдена.
Члени наглядової ради НАК Нафтогаз України, які подали у відставку, заявили, що призначення Юрія Вітренка головою компанії і його наступні дії різко погіршили взаємини з наглядовою радою, а також поставили під сумнів майбутнє компанії та її фінансовий стан.
Сам Вітренко розкритикував наявний процес відбору незалежних членів наглядової ради НАК Нафтогаз України і закликав швидше провести новий конкурс на ці пости. Він зазначив, що в нинішньому складі наглядової ради не було нікого з профільною освітою або досвідом роботи.
Також 7 вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив міністру економіки Олексію Любченку оголосити конкурс на посади чотирьох незалежних членів наглядової ради НАК Нафтогаз України. Конкурс повинні завершити до кінця листопада цього року. До травня 2022 року наглядова рада має провести вибори голови правління компанії.
