Нафтогаз вирішив вивести на український ринок газу нового постачальника для населення

3 липня 2017, 14:48
Товариство з обмеженою відповідальністю Газопостачальна компанія Нафтогаз України (ГКНУ) подала заявку на отримання ліцензії на постачання природного газу

Про це повідомила Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), передає Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, питання видачі ліцензії буде розглянуто на запланованому на 4 липня засіданні регулятора.

Відео дня

100% ТОВ ГКНУ належить Газ України, дочірньої компанії НАК.

Раніше головний комерційний директор Нафтогазу України Юрій Вітренко повідомив, що НАК запропонував Кабінету міністрів України покласти на компанію функції постачальника газу населенню в рамках механізму спеціальних зобов'язань (PSO).

За його словами, НАК буде ініціювати зміну постанови Кабміну про PSO, з метою виключити "газзбути" (приватні компанії, що належать власникам облгазів - ред.) з ланцюжка постачання газу населенню в рамках спецзобов'язань. Так, якщо побутовий споживач не вибере собі постачальника, то обсяги його споживання повинні бути автоматично віднесені на НАК, як реального власника газу.

У Нафтогазі вважають, що "газзбути" в існуючому форматі є псевдо-постачальниками газу, оскільки не несуть відповідальності і ризики, пов'язані з поставками газу кінцевому споживачу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X