Нафтогаз виграв ще один тендер на постачання газу до Молдови

30 жовтня 2021, 00:51

Директор із інтегрованих комунікацій НАК Нафтогаз України Максим Белявський заявив, що українська компанія виграла ще один тендер на постачання газу компанії Energocom із Молдови.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"За результатами зазначеної процедури закупівлі компанія уклала з Energocom індивідуальний договір купівлі-продажу природного газу з обсягом реалізації 128 525 МВт-год. Це приблизно 12,125 млн. куб. м", - заявив Белявський.

Відео дня

Раніше Нафтогаз України разом із двома іншими європейськими компаніями виграв тендер на постачання молдавській держкомпанії Energocom 1,5 млн кубометрів газу.

Переможцями попередніх аукціонів (ціна поставки не розкривається) ставали польська PGNiG, нідерландська Vitol (по 1 млн кубів) та швейцарська DXT Commodities спільно з PGNiG (1,5 млн кубів).

Молдова 14 жовтня оголосила надзвичайний стан через дефіцит газу після того, як наприкінці вересня закінчився термін дії її газового контракту з російським Газпромом, і обидві сторони не змогли погодити деталі нової довгострокової угоди.

Росія погрожувала припинити постачання газу до Молдови наприкінці року, якщо на той час не буде продовжено газовий контракт, але ввечері в п'ятницю, 29 жовтня, уряд Молдови та російський Газпром заявили, що домовилися продовжити контракт на постачання російського газу з 1 листопада на п'ятирічний термін.

Слухайте подкаст на цю тему
Показати ще новини
Радіо NV
X