Нафтогаз виграв арбітраж проти Газпрому щодо поставок газу

22 грудня 2017, 13:40
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: ipress.ua

Україна виграла Стокгольмську суперечку з Газпромом

Державна компанія Нафтогаз України заявила, що виграла Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу по всіх спірних питаннях

Про це повідомили у компанії після отримання в п'ятницю остаточного рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма, передає Інтерфакс-Україна.

Так, арбітраж повністю відхилив вимоги Газпрому за матеріальним становищем "бери або плати" на $56 млрд у 2012-2017 роках. Зазначається, що ця частина спору була найбільшою за грошовими вимогами сторін.

Крім того, Нафтогаз домігся скорочення майбутніх обов'язкових річних обсягів більш ніж у 10 разів відповідно до своїх потреб в імпорті. Добавим, що з урахуванням того, що перша редакція контракту передбачала річний обсяг покупки НАКом 52 млрд куб. м газу, в рішенні арбітражу цей поріг знижено до 5 млрд куб. м газу.

Стокгольмський арбітраж знизив ціну газу для Нафтогазу в другому кв. 2014 на 27,4%.

Нафтогаз також вимагає від Газпрому до $16 млрд у арбітражі по транзитному контракту і очікує рішення 28 лютого 2018 року.

Нагадаємо, що у червні 2014 року Газпром звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з проханням про арбітраж з метою стягнення з Нафтогазу боргу за поставлений у 2013-2014 роках газ, а також грошових коштів за формулою "бери або плати".

Зі свого боку Нафтогаз звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з вимогами про зміну ціни на природний газ, відшкодування всіх переплат, здійснених з 20 травня 2011 року, і скасування положення, що забороняє реалізацію поставленого по ньому природного газу за межами України.

Нафтогаз України і Газпром 31 травня 2017 року отримали окреме рішення Трибуналу при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма за контрактом на поставку газу.

Суд відхилив вимоги компанії Газпром щодо принципу "бери або плати" при поставках природного газу Україні, на якому ґрунтувалася велика частина претензій Газпрому.

7 листопада російський монополіст Газпром подав до апеляційного суду округу 356 Свеа (Швеція) заяву про оскарження проміжного (окремого) рішення арбітражу Стокгольма за позовом щодо контракту на поставки газу від 19 січня 2009 року і його часткове скасування.

Пізніше Стокгольмський арбітраж переніс рішення по контрактам на поставку і транзит газу на 30 грудня 2017 року і 28 лютого 2018 року відповідно.

20 листопада поточного року Газпром зібрався виключити зі Стокгольмського спору поставки газу на окупований Донбас.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентскі списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал

Вибір редакції

Економіка

Вчора, 09:30

thumb img
Гроші тижня: єврооблігації України, Роттердам-, купівля каналу ZIK соратником Медведчука, піруети Баришівського райсуду і знову газ
Технології

Вчора, 09:01

thumb img
Країна розумнішає. Як 3G і 4G змінюють українську економіку
Економіка

14 червня, 17:00

thumb img
Багаті тихоні. Economist пояснив, чому німецькі багатії відрізняються від американських

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua