Нафтогаз у 2021 році був змушений експортувати 200 млн кубометрів газу — Вітренко

28 жовтня 2021, 09:55

НАК Нафтогаз України протягом 2021 року експортував близько 200 млн кубометрів природного газу за укладеним минулим менеджментом контрактом.

Про це сказав голова компанії Юрій Вітренко у середу, 27 жовтня, на Українському газовому форумі, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Як контракт у вересні закінчився, так відразу і припинили", - зазначив він журналістам.

Відео дня

За словами Вітренко, контракт було укладено у 2020 році, і компанія була змушена його виконати. Голова Нафтогазу додав, що ці обсяги були б не зайвими для проходження майбутнього опалювального сезону, але запевнив, що поточного видобутку та накопичених НАК запасів вистачить для забезпечення газом населення, теплокомуненерго та бюджетних організацій.

Станом на 24 жовтня в українських підземних газових сховищах знаходиться 18,507 млрд кубометрів газу.

Нагадаємо, що 30 вересня уряд, Офіс президента, місцева влада і Нафтогаз підписали меморандум про врегулювання проблемних питань у сфері теплопостачання, щоб уникнути підвищення тарифів на тепло і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні на 30−40%.

Згідно з меморандумом, ціна газу для виробництва тепла для населення становитиме 7,4 грн за кубометр, для бюджетних установ — 13,6 грн за кубометр. Кабмін забезпечить держпідтримку бюджетам територіальних громад за рахунок субвенції на допомогу громадам, у яких індекс платоспроможності менше або дорівнює 0,9, «що дозволить покрити не менше 80% дефіциту коштів місцевих бюджетів на підтримку підприємств теплопостачання, починаючи з четвертого кварталу 2021 року». Також у 2022 році держава передасть до місцевих бюджетів (крім бюджету Києва) податок на доходи фізосіб у розмірі 4% (додатково), але не менше 11 млрд грн, а також 13,44% акцизу з пального. Нафтогаз надасть виробникам теплової енергії можливість відтермінування платежів на термін до 45 днів.

Після підписання меморандуму Нафтогаз запропонував бюджетним і релігійним організаціям середньострокові контракти на поставку газу з фіксованою ціною на газ — 13,7 грн за кубометр урахуванням транспортування та ПДВ — 16,8 грн).

Показати ще новини
Радіо NV
X