Рішення арбітражу — в життя. Суд Люксембургу зобов’язав Газпром виплатити Нафтогазу $2,6 млрд

14 серпня 2019, 18:56

Арбітри суду Люксембургу зробили залік зустрічних вимог за підсумками двох розглядів і зобов’язали Газпром виплатити Нафтогазу близько $2,56 млрд

Суд Люксембурга зобов'язав Газпром виплатити $2,6 млрд Нафтогазу України за результатами двох арбітражних проваджень в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма. Про це йдеться у фінансовому звіті Газпрома, повідомляють Українські Новини.

Відео дня

"Арбітри зробили залік зустрічних вимог за підсумками двох розглядів і зобов'язали Газпром виплатити Нафтогазу близько $2,56 млрд", - йдеться в ньому.

Також компанія зазначає, що не згодна з рішеннями арбітражу і оскаржує їх.

Як повідомлялося, суди Амстердама і Люксембурга відхилили апеляції Газпрома у справах про примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Також повідомлялося, що Газпром після відмови люксембурзького суду зняти арешт з активів за позовом Нафтогазу України був змушений підготувати нову програму випуску єврооблігацій - в іншій юрисдикції, не в Люксембурзі.

6 липня Нафтогаз подав позов до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з вимогою переглянути тариф на транзит за контрактом з Газпромом і попередньо оцінює свої грошові вимоги в $11,58 млрд, не рахуючи відсотків.

У грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачання Газпромом обсягів газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу. Нафтогаз зараховує переплати Газпрому за транзит газу в рахунок погашення пені.

Показати ще новини
Радіо НВ
X