Нафтогаз просить Європейську Комісію перевірити тиск газу в російській ГТС

29 липня 2016, 12:06
НАК Нафтогаз України звернулась до Європейської Комісії з проханням розглянути питання про створення моніторингової місії для перевірки фактів значних перепадів тиску в російській газотранспортній системі на вході в газотранспортну систему України

Нафтогаз надіслав пропозицію вчора в листі Марошу Шефчовичу, віце-президенту Європейської Комісії з питань енергетики, а також Секретаріату Енергетичного Співтовариства. Йдеться в повідомленні компанії.

Відео дня

ПАТ Укртрансгаз останні декілька днів фіксувало поступове зниження тиску в ГТС на російській стороні. Зокрема, тиск на газовимірювальній станції Суджа, ключовому пункті входу російського газу, який транспортується до ЄС територією України, зменшився з 63,5 атм 19 липня до 52,3 атм 26 липня.

Згідно з контрактом російський оператор зобов'язаний підтримувати тиск не менш ніж 60 атм в цьому пункті виходу.

"Схоже падіння тиску також було зафіксовано на газовимірювальній станції Писарівка, другому за величиною пункті надходження газу з Росії", - повідомляють у компанії.

Таку ж ситуацію було зафіксовано Укртрансгазом в останній тиждень червня цього року. Компанія не отримала будь-яких попереджень або пояснень з боку Газпрому.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що НАК Нафтогаз України підтвердив свою готовність відновити тристоронні переговори з Газпромом за участі Єврокомісії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X