«Наші родовища — вичавлений лимон». Нафтогаз представив оновлену стратегію з видобутку газу

23 липня 2019, 12:33
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

22 липня директор з інтегрованого газового бізнесу Нафтогазу, в.о. глави Укргазвидобування Андрій Фаворов представив оновлену стратегію з розвідки і видобутку вуглеводнів, пише прес-служба УГВ.

Зважаючи на падіння ціни на газ на світових ринках на 50% і зростання поставок зрідженого газу (LNG) в Європу з інших частин світу, світові великі газові компанії коректують свої бізнес-стратегії, говориться в повідомленні. Підкреслюється, що 75% родовищ Укргазвидобування виснажені більш ніж на 87% і спостерігається швидке падіння базового видобутку. Тому для значного нарощування видобутку компанії необхідно отримати достатню кількість нових спецдозволів.

Відео дня

Оновлений виробничий план передбачає:

- зосередження на підтримці базового видобутку, розвитку існуючої інфраструктури і роботі з найбільш ефективними свердловинами;

- обмеження буріння вибором лише найкращих свердловин-кандидатів, де компанія впевнена в поверненні інвестицій;

- впровадження діджиталізаціі на родовищах і оновлення IT-інфраструктури системи видобутку для оптимізації витрат;

- збільшення видобутку рідких вуглеводнів через сприятливу ситуація на ринку;

- залучення провідних світових галузевих компаній до співпраці на наших виснажених, нетрадиційних або великих родовищах, а також для отримання нових знань: контракти щодо збільшення видобутку (PEC), угоди про розподіл продукції (PSA).

Фаворов підкреслив, що компанія зосереджується на економічно вигідних виробничих проектах, які дозволять збільшити обсяг товарного газу і наростити грошовий капітал для фінансування інвестиційних проектів.

ugv.com.ua
Фото: ugv.com.ua

Як пише Liga.net, Фаворов заявив на презентації оновленої стратегії, що Стратегія 20/20, яка передбачає збільшення видобутку газу до 2020 року до 20 млрд кубів на рік, не може бути реалізована.

«Наші родовища - це вичавлений лимон. Ми бурили нові родовища, але у нас природне падіння видобутку на 1,5 млрд кубів газу в рік, оскільки 75% наших родовищ виснажені на 87%», - сказав він.

За словами Фаворова, зараз компанія добувала б близько 11-11,5 млрд кубометрів газу в рік, якби не бурила нові родовища і не інвестувала в модернізацію інфраструктури компанії. На це, за його словами, витратили 40 млрд грн.

«Нам не цікаві кубометри. Нам потрібно зменшити ризики при бурінні нових родовищ і збільшити ймовірність успішного буріння. Так ми не збільшимо видобуток, але збільшимо прибутковість компанії», - додав він, підкресливши, що нова стратегія затверджена наглядовою радою Нафтогазу.

Нагадаємо, за даними Нафтогазу в 2018 році в Україні було видобуто 21 млрд кубометрів газу, що на 500 млн більше (+2%), ніж в попередньому році. З них Укргазвидобування видобуло 15,5 млрд кубометрів (73,8% від загального обсягу).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X