Нафтогаз подав позов на Росію через активи в Криму

20 квітня 2016, 18:48
Компанія Нафтогаз України подала позов до міжнародного суду проти Росії, щоб відшкодувати збиток від втрат активів, які знаходяться в тимчасово окупованому Криму, передає Інтерфакс-Україна

"Ми подали позов проти РФ щодо компенсації не тільки вартості вишок, але і всіх активів, що втратив Нафтогаз на території Криму через російську окупацію, чи тих активів, до яких ми тимчасово не маємо доступ. Наприклад, за видобуток нафти і газу на території Криму і на шельфі", – заявив глава компанії Андрій Коболєв.

Відео дня

Він вважає, що цей процес буде складнішим, ніж Стокгольмський арбітраж з Газпромом. Причиною таких висновків є, на його думку, військові дії. А також той факт, що відповідач не комерційна організація, як Газпром, а держава.

У лютому Нафтогаз передав Росії офіційне повідомлення про інвестиційний спір в рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між країнами.

Якщо переговори не вирішать цей спір, Нафтогаз передасть його на розгляд арбітражу.

Українська компанія залучила для захисту своїх інтересів по втрачених активах в Криму американську компанію Covington & Burling LLP.

В "Нафтогазі заявляли, що вони будуть добиватися через міжнародні суди відновлення контролю над кримськими активами та відшкодування збитків.

Показати ще новини
Радіо НВ
X