Нафтогаз отримав 12,6 млрд грн чистого прибутку за підсумками кварталу — фіндиректор групи

5 травня 2021, 10:50

За підсумками першого кварталу 2021 року Нафтогаз отримав 12,6 млрд грн прибутку. Раніше компанія відзвітувала про 19 млрд грн збитків за підсумками минулого року.

За підсумками січня-березня 2021 року НАК Нафтогаз України отримав 12,6 млрд грн чистого прибутку. Це в майже вчетверо більше, ніж за перший квартал минулого року (3,2 млрд грн). Про це фінансовий директор групи Петер ван Дріл повідомив у своєму Facebook.

Відео дня

«Раніше ми заявляли, що очікуємо прибутковості Нафтогазу в першому кварталі. Я радий повідомити, що чистий прибуток в першому кварталі 2021 року становить 12,6 млрд грн (неаудований попередній результат, який підлягає подальшій перевірці) », - написав ван Дріл.

Також він додав, що ділове середовище демонструє явні ознаки відновлення з більш високими цінами і великим попитом, ніж в минулому році.

«Очікуваний результат показує нашу стійкість: три квартали поспіль рентабельність підвищилася. Наші зусилля по перетворенню окупаються. Колектив Нафтогазу в цьому кварталі активізувався і показав видатний результат», - зазначив фіндиректор Нафтогазу.

Нагадаємо, що за підсумками 2020 року консолідований чистий збиток НАК Нафтогаз України склав 19 млрд грн проти 63,3 млрд грн чистого прибутку в 2019 році. Представляючи звіт, керівник Нафтогазу Андрій Коболєв заявив, що компанія «відштовхнулася від дна і почне генерувати прибуток».

28 квітня Кабінет Міністрів звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління Нафтогазу . Замість нього на цю посаду призначено в.о. глави Міненерго Юрій Вітренко, який раніше був виконавчим директором Нафтогазу. Згідно з розпорядженням уряду, Вітренко призначений главою правління держкомпанії на рік . Коболєв заявив, що дізнався про своє звільнення з новин і заяву про відставку не подавав.

У Нафтогазі його звільнення і тимчасове відсторонення наглядової ради компанії назвали поверненням до ручного управління держкомпаніями.

Коболєв очолював Нафтогаз з березня 2014 року. У березні минулого року Кабмін підтримав пропозицію наглядової ради Нафтогазу продовжити повноваження Коболєва на чотири роки - до 22 березня 2024 року.

Юрій Вітренко також прийшов в Нафтогаз в 2014 році. У компанії він обіймав посаду виконавчого директора і курирував успішно закінчилися для України арбітражні розгляди з Газпромом. Влітку 2020 року Вітренко пішов з Нафтогазу , оскільки його посада в компанії скоротили. Тоді ж він заявив, що вважає Коболєва неефективним керівником.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X