Нафтогаз почав пошуки незалежних членів наглядової ради

25 жовтня 2021, 08:51

Мінекономіки оголосило конкурс на посади незалежних членів наглядової ради НАК Нафтогаз України. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручав міністру економіки Олексію Любченку оголосити відповідний конкурс ще у вересні.

Державна компанія НАК Нафтогаз України почала пошук незалежних членів наглядової ради компанії.

Про старт відповідного конкурсу повідомляє Міністерство економіки.

Відео дня

Відбір незалежних членів наглядової ради компанії буде здійснювати комітет за призначенням керівників особливо важливих для економіки підприємств (Номінаційний комітет).

Серед вимог до претендентів:


  • Досвід на посаді невиконавчого директора в міжнародній публічної компанії;
  • Досвід на керівних посадах в міжнародних і регіональних компаніях не менше 10 років, перевага віддається великим нафтогазовим компаніям;
  • Досвід взаємодії з представниками уряду та регуляторами в сфері енергетики;
  • Розуміння нормативно-правових актів ЄС, що впливають на галузь, включаючи особливості контролю державної допомоги та інші.

Прийом документів від кандидатів триватиме до 6 грудня 2021.

Нагадаємо, що в ході засідання уряду 8 вересня міністр економіки Олексій Любченко заявив, що відомство отримало заяви про відставку трьох незалежних членів наглядової ради НАК Нафтогаз України . Чутки про відставку членів наглядової ради з'явилися в ЗМІ днем раніше.

Подали у відставку члени наглядової ради НАК Нафтогаз України заявили, що призначення Юрія Вітренка главою компанії і його наступні дії різко погіршили взаємини з наглядовою радою, а також поставили під сумнів майбутнє компанії та її фінансовий стан.

Сам Вітренко розкритикував чинний процес відбору незалежних членів наглядової ради НАК Нафтогаз України і закликав швидше провести новий конкурс на ці пости. Він зазначив, що в чинному раді не було нікого з профільною освітою або досвідом роботи.

Також 7 вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив міністру економіки Олексію Любченку оголосити конкурс на посади чотирьох незалежних членів наглядової ради НАК Нафтогаз України. Конкурс повинні завершити до кінця листопада цього року. До травня 2022 року наглядова рада має провести вибори голови правління компанії.

Колишній глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв на тлі звільнення трьох незалежних членів наглядової ради заявляв, що головні повноваження ради компанії тепер належать Офісу президента.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X