Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Нафтогаз має право вимагати від Газпрому подвійну компенсацію збитків - АМКУ

22 січня 2016, 13:32
551
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нафтогаз може вимагати стягнення збитків у подвійному розмірі

НАК Нафтогаз України має право вимагати подвійну компенсацію від російського Газпрому за збитки у зв'язку з монопольними порушеннями при транзиті газу

Про це заявила перший заступник голови Антимонопольного комітету України Марія Нижник.

"Якщо Комітет встановлює факт зловживання монопольним становищем, то суб'єкт, чиї права порушені, а в даному випадку НАК "Нафтогаз України", може звернутися до суду для стягнення збитків у подвійному розмірі", - цитує слова Нижник Інтерфакс-Україна.

Вона підкреслила, що сума збитків Нафтогазу не підлягає розголошенню. У разі звернення до суду Нафтогаз буде самостійно подавати і обґрунтовувати цю цифру.

Раніше повідомлялося, що АМКУ прийняв рішення оштрафувати Газпром на суму 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу магістральними трубопроводами територією України.

На виплату штрафу і нові домовленості про умови транзиту АМКУ дав Газпрому два місяці.


Нагадаємо, Кабінет міністрів України звернувся до Антимонопольного комітету з проханням розпочати розслідування щодо російського ВАТ Газпром, який діє на неконкурентних засадах.

За підсумками розслідування Антимонопольного комітету України проти Газпрому було встановлено, що російський газовий гігант займає монопольне становище на ринку послуг з транзиту природного газу територією України протягом 2009-2015 років постійно порушував умови контракту з НАК Нафтогаз України.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися