Газпром вже не так важливий. Вітренко сподівається укласти договори на транзит газу з європейськими компаніями

23 липня 2021, 15:10

Нафтогаз України сподівається на переговори з європейськими компаніями з бронювання потужностей ГТС України за підсумками досягнутих домовленостей США і Німеччини для збереження українського транзитного маршруту.

Про це заявив глава Нафтогазу Юрій Вітренко, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми ще чекаємо реальних переговорів з компаніями. В першу чергу, нас цікавлять переговори не стільки з Газпромом, а з європейськими компаніями, які повинні отримати можливість бронювати потужності української ГТС для транзиту в Європу», — сказав він.

Відео дня

За словами Вітренка, така співпраця з європейськими компаніями є для Нафтогазу перспективним завданням.

У той же час Вітренко наголосив, що Нафтогаз як і раніше є прихильником заборони на роботу газопроводу Північний потік-2 і буде домагатися цього.

Слухайте подкаст на цю тему

Раніше Вітренко відзначав, що при роботі Північного потоку-2 Газпром зможе відмовитися від зобов’язань транзиту газу через Україну після 2024 року, навіть якщо вони будуть на нього покладені, посилаючись на надлишок транзитних потужностей.

Голова правління Газпрому Олексій Міллер 22 липня заявив, що Газпром готовий до продовження транзиту газу через Україну після 2024 року «виходячи з економічної доцільності та технічного стану української газотранспортної системи», і питання нових обсягів закупівель газу з Росії для транзиту необхідно вирішувати на ринкових умовах і за ринковими цінами.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков 23 липня заявив, що переговори про транзит російського газу через Україну будуть залежати в першу чергу від обсягів європейського — особливо німецького — попиту.

Показати ще новини
Радіо NV
X