Кабмін зобов’язав Нафтогаз продавати газ Луганській ТЕС Ахметова за заниженою ціною

14 серпня 2019, 16:25

Кабмін на засіданні 14 серпня зобов’язав НАК Нафтогаз України продавати газ Луганській теплоелектростанції (ДТЕК Східенерго) по ціні 2895 грн за тисячу кубометрів.

Про це повідомив в Facebook представник президента в Кабміні Андрій Герус.

Він додав, що тепер компанія Ахметова буде купувати газ у держкомпанії приблизно на 40% дешевше, аніж зараз ціна газу для населення.

Відео дня

"Раніше ДТЕК купив вугільні шахти у Ростовській області РФ, інвестував у ті шахти значні кошти. Тобто прийняв рішення працювати у РФ, взяв на себе усі можливості та ризики, пов`язані із роботою у РФ. Останні три роки ДТЕК поставляв вугілля із Ростовської області на Луганську ТЕС, перекладав це у тарифи споживачів по формулі Роттердам, а прибутки клав собі у кишеню (ну, може, ділилися із корумпованими партерами по Роттердаму, але ми типу цього не знаємо). Але як тільки Росія вирішила перекрити поставки вугілля, і довелося використовувати газ, то ДТЕК відразу прийшов до держави. Щоб усі тимчасові збитки перекласти на державний Нафтогаз України. Приватизація прибутків, націоналізація збитків", - написав він.

Герус додав, що разом із тим зараз вісім інших ТЕС, які належать групі ДТЕК, продають свою електроенергію дорожче, ніж вона коштує у Словаччині чи Білорусі.

"По-моєму, це безпрецедентне рішення - вперше за всю історію Нафтогаз зобов’язали продавати газ по спец ціні приватній компанії (яка не виробляє тепло)", - заявив представник президента в Кабміні.

Нагадаємо, поставки вугілля на Луганську ТЕС з квітня 2017 року здійснюються з активу ДТЕК в РФ - шахтоуправління Обухівська в Ростовській області, оскільки станція може отримувати вугілля залізницею лише з російської території. Залізничних під'їздів до Луганської ТЕС з контрольованої українською владою території немає.

29 липня через дефіцит вугілля ТЕС знову перейшла на спалювання природного газу, що економічно невигідно.

Як повідомлялося, з 1 червня російські компанії зобов'язані щомісяця отримувати дозволи уряду РФ на вивезення вугілля в Україну. У Мінекономіки РФ заявляли, що перелік підприємств та обсяги поставок щомісяця переглядаються.

Показати ще новини
Радіо NV
X