Нафта продовжує падіння, а українські АЗС не поспішають знижувати ціни – огляд і прогноз ринку нафти і пального

22 липня 2016, 18:23
2623
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Нафта продовжує падіння, а українські АЗС не поспішають знижувати ціни – огляд і прогноз ринку нафти і пального - фото

Оператори радше збільшать свою маржу, ніж знизять ціни на бензин

Світові ціни на нафту продовжили падіння і до п'ятниці досягли мінімумів минулого тижня. А от українським автомобілістам не позаздриш: оператори не поспішають знижувати ціни

Минулої п'ятниці, 15 липня, світові ціни на нафту помірно знижувалися через побоювання інвесторів з приводу перевищення пропозиції над попитом. Також вплинули прогнози зниження цін восени до $40 за барель.

При цьому стримують зниження цін сильні дані статистики ВВП Китаю. За попередніми даними, зростання ВВП Китаю в першому півріччі 2016 року склало 6,7%. Результати другого кварталу не збіглися з очікуваннями аналітиків, які розраховували на уповільнення темпів економічного зростання Китаю до 6,6%.

У понеділок і вівторок нафта продовжила дешевшати. Причиною стали очікування скорочення попиту в Китаї. У червні імпорт сировини в Китай був найнижчим за останні п'ять місяців і склав 7,5 млн барелів за день. Також вплинули події, пов'язані зі спробою державного перевороту в Туреччині. Очікування щодо перебоїв поставок з країни не виправдалися.

У середу, 20 липня, ціни на нафту дещо піднялися внаслідок даних Американського інституту нафти (API) про скорочення запасів у США. При цьому, сильного підйому так і не відбулося через зміцнення долара США.

У четвер і п'ятницю торги були різноспрямованими через неоднозначну статистику запасів у США і в очікуванні даних про кількість діючих бурових установок. Також інвестори все ще побоювалися надлишку сировини на світовому ринку.

Минулого тижня тиск на ціни справило зростання експорту нафти з Іраку. У попередні два місяці відвантаження іракської нафти знижувалася, додає директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн. Крім того, Іран показав рекордні темпи зростання видобутку та експорту. А сумарні запаси сирої нафти і нафтопродуктів зросли у США до найвищого рівня за всі роки моніторингу – 2,08 млрд барелів.

"А ось на зміцнення оцінювань працюють відновлення атак бойовиків на нафтові об'єкти в Нігерії, перебої з постачанням сировини з Лівії та позитивні статистичні дані з Китаю і США", – говорить Куюн.

За його прогнозами, наступного тижня на нафтові котування вплинуть дані щодо нафтогазових вишок у США, а також курс долара до світових валют.

Роздріб стоїть на місці. Зараз зростає конкуренція між операторами в маркетинговому напрямку. Втім, на цінах це поки ніяк не позначається.

А ось стрімке подорожчання скрапленого газу впевнено триває. За даними Куюна, лише за 5 днів він подорожчав на 45 копійок – з 9,83 грн/л до 10,29 грн/л. Це спричинено низкою негативних чинників: ремонти заводів і зменшення імпортного ресурсу призвели до зниження пропозиції.

Оптові ціни на дизпаливо та бензини незначно знизилися. Куюн каже, що вартість палива тут просіла через котування, які з початку місяця знизилися на $30-40/т.

Маневри у великому і дрібному опті схожі і загалом торгівля йде слабко, відзначають у консалтинговій компанії UPECO. Якщо минулого року ресурс активно розкуповували, то цього року все відбувається набагато стриманіше. У деяких областях це пов'язано з поганими погодними умовами. Наприклад, у Львівській і Дніпропетровській областях дощить.

Куюн говорить, що зараз розрахункова вартість на бензини нижче ціни на стелах на 20-40 копійок. Це означає, що в операторів є можливість зниження цін. Але вони можуть і просто збільшити свою маржу. При цьому, розрахункова ціна дизпалива на 20 копійок вище реальної – тож його подорожчання в роздрібі не виключено.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Компанії/Ринки

21 березня, 18:13

thumb img
Англійський комерційний суд заборонив Газпрому виводити активи з Англії та Нідерландів
5025
Компанії/Ринки

Вчора, 10:48

thumb img
Skoda відмовилася будувати автозавод в Україні
4816
Політика

21 березня, 17:00

thumb img
50 тисяч доларів за допис. Скільки кандидати в президенти України витрачають на рекламу в Facebook
2673

Головне

Футбол

Вчора, 23:49

thumb img
Відбір Євро-2020: Україна домоглася сприятливого результату у матчі проти Португалії
Події

Вчора, 20:51

thumb img
Школярка з Сочі, через яку Гриб опинився у в'язниці, прокоментувала вирок
Фінанси

Вчора, 15:48

thumb img
Коломойський розповів про свої плани щодо ПриватБанку після виборів