Нафта оновлює свої рекорди, а українські АЗС не відстають від тренду і підвищують ціни – огляд і прогноз ринку нафти і пального

12 грудня 2016, 13:44
Протягом минулого тижня світові ціни на нафту щораз поверталися до значень півторарічної давності. А українським автомобілістам приводом для радості може стати лише зниження вартості автогазу, інше пальне повільно але впевнено дорожчає

У позаминулу п'ятницю, 2 грудня, світові ціни на нафту росли після офіційної заяви ОПЕК про досягнення скорочення видобутку нафти. Так, ціни на нафту марки Brent перевищили $54/барель вперше з липня 2015 року.

Відео дня

У понеділок, 5 грудня, зростання цін продовжилося через очікування інвесторів стабілізації ринку нафти після операції ОПЕК. Так, до вечора понеділка, вартість нафти марки Brent перевищила позначку в $55/барель.

Втім, у вівторок і середу котирування на нафту падали. Причинами цього стали корекція цін після різкого зростання напередодні і фіксація інвесторами прибутку. Крім того, американська нафтогазова сервісна компанія Baker Hughes опублікувала дані про зростання кількості бурових установок з видобутку нафти і газу в усьому світі в листопаді в місячному вираженні на 58 одиниць, або на 3,58% – до 1678 штук.

Але вже в четвер і п'ятницю світові ціни на нафту знову взяли курс на підвищення. По-перше, це відбулося через неоднозначні дані міністерства енергетики США щодо тижневої динаміки запасів нафти в країні, які скоротилися на 2,4 млн барелів, у той час як аналітики очікували меншого зниження – 1,03 млн барелів. По-друге, підтримку цінам на нафту надали очікування учасників ринку, що країни, що не входять в ОПЕК, досягнуть угоди щодо обмеження видобутку нафти.

На поточному тижні світові ціни на нафту будуть відігравати угоду між країнами, що не входять в ОПЕК, зі скорочення видобутку нафти. Крім того, відзначають аналітики консалтингової групи А-95, на котирування вплине спад ділової активності, який очікується у зв'язку з наближенням різдвяних свят у католиків і протестантів.

Але повернімося до українського ринку нафтопродуктів. Оптові ціни на бензини і дизпаливо за тиждень виросли. Так, за даними директора консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, вартість бензинів А-92 і А-95 в опті піднялася на 300 грн/т і 1,3 тис. грн/т відповідно. При цьому дизпаливо додало в ціні 750 грн/т.

На думку Куюна, зростання оптових цін пов'язане з підвищенням вартості європейських котирувань з початку грудня, а також зниженням курсу гривні до 26,1 грн/$1. Крім того, говорить Куюн, на поточному тижні можна очікувати продовження зростання оптових цін, оскільки оператори очікують від білоруських постачальників переходу з листопадових ф'ючерсів на грудневі при виконанні контрактів.

Роздрібні ціни на нафтопродукти в Україні повільно але впевнено зростали. Так, за даними аналітика консалтингової компанії UPECO Олександра Сіренка, за тиждень на АЗС було відзначено серйозне подорожчання преміального дизпалива – на 19 коп./л, що було зумовлено в основному подорожчанням на ОККО (+1 грн/л).

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У той же час бензин А-95+ виріс всього на 1 копійку на літрі, продовжує Сіренко. "А в іншому ринок в ціновому відношенні був безтурботний", – говорить він.

Серед національних операторів збільшення вартості дизпалива спостерігалося в мережі АЗС Укргазвидобування (+78 коп/літр) – до 19,98 грн/л. При цьому АЗС Укрнафти, Авіас і Альфа-Нафти знизили вартість ДП на 10 коп/л – до 20 грн/л.

Столична мережа АЗС KLO підняла ціни на дизпаливо на 40 коп./л, до 20,29 грн/л. Зросла ціна й на заправках БРСМ-Нафти на 20 коп./л – до 19,99 грн/л. А одеський ритейлер Катрал Південь підняв ціну на всю лінійку палива на 10 коп/л.

Трохи оптимізму додає лише ринок скрапленого газу. За даними Куюна, оптові ціни на автогаз знову перейшли до зниження, що суттєво позначилось на падінні вартості в роздробі. "На поточному тижні цей тренд збережеться. Газ може подешевшати на 30-40 коп./л", – зазначає Куюн.

За його прогнозом, при продовженні зростання цін на бензини і дизпаливо в опті на поточному тижні можна очікувати більш суттєві коригування цін на АЗС.

Показати ще новини
Радіо NV
X