Нацкомісія з тарифів більше не регулює переробку та захоронення сміття

13 травня 2019, 12:56

З 1 травня вступили в силу окремі положення закону України про житлово-комунальні послуги

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг, повідомила, що з 1 травня втратила повноваження держрегулювання галузі переробки та захоронення побутових відходів у зв'язку зі вступом в силу окремих положень закону України про житлово-комунальні послуги. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на лист регулятора.

Відео дня

НКРЕКП отримала повноваження держрегулювання галузі переробки та захоронення побутових відходів наприкінці 2016 року, у відповідності до закону про НКРЕКП. Комісія була уповноважена регулювати (ліцензувати і встановлювати тарифи) діяльність у сфері переробки та захоронення побутових відходів суб'єктів, які обслуговують населені пункти чисельністю понад 100 тис. осіб, а також експлуатують об'єкти потужністю понад 50 тис. т або 200 тис. кубометрів побутових відходів на рік . У 2017-2018 роках регулятор видав понад 50 ліцензій у сфері захоронення побутових відходів. Комісія регулювала діяльність 33 ліцензіатів.

Верховна Рада прийняла нову редакцію закону про житлово-комунальні послуги 9 листопада 2017 року. Закон став четвертим ключовим законом у реформі енергоефективності (раніше були прийняті закони про енергоефективність будівель, про комерційний облік теплової енергії та водопостачання, про Фонд енергоефективності).

Згідно з перехідними положеннями до закону, документ набуває чинності на наступний день після його опублікування і вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності, за винятком п.7 ч.1, п.10 ч.2, п.2 ч. 4 ст.7, ч.3 ст.11, абз.1 і 2 ч.5 ст.18, ч.1 ст.26, які вводяться в дію з 1 травня 2019 року.

Укладені до набрання ним чинності договори про надання житлово-комунальних послуг продовжать дію ще протягом одного року після набуття чинності законом. Протягом цього терміну співвласники багатоквартирних будинків мають ухвалити рішення про моделі організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електроенергії та природного газу).

Раніше повідомлялося, що в Україні можуть збільшити штрафи за викидання сміття в недозволених місцях.

Показати ще новини
Радіо НВ
X