Нацкомісія з енергетики оштрафувала Нафтогаз на 850 тис. грн

12 квітня 2019, 17:56

Нафтогаз не допустил регулятора к проверке деятельности компании за и настаивает, что был прав

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, наклала штраф в розмірі 850 тис. грн на НАК Нафтогаз України за недопуск регулятора до планової перевірки діяльності компанії за 2017-2018 роки. Таке рішення регулятор прийняв на засіданні 12 квітня, повідомляє УНІАН.

Відео дня

Актом проведення заходів контролю було зафіксовано відмову компанії від проведення планової перевірки, що, на думку регулятора, означає порушення ліцензійних умов в частині обов'язку ліцензіата допускати посадових осіб органів держконтролю до перевірки.

Присутній на засіданні керівник юридичного департаменту Нафтогазу України пояснив відмову допуску до перевірки тим, що регулятор порушив періодичність перевірки компанії - один раз в два роки. НКРЕКУ вже проводила перевірку в травні 2017 року, і з урахуванням цього наступна планова перевірка повинна була проводитися з січня 2020 року.

"Оскільки Нацкомісія проводила перевірку до закінчення цього терміну, керівництвом було вирішено, що міра контролю проводиться з порушенням встановлених законом гарантій, тому перевіряючі не були допущені", - пояснив представник Нафтогазу.

При цьому глава регулятора Оксана Кривенко зазначила, що остання перевірка здійснювалася за період роботи до 2016 року, а 2017 і 2018 роки ще не перевірялися, тому Нацкомісія мала на це право, з огляду на те, що графік планової перевірки був затверджений Регуляторною службою заздалегідь.

Під час оголошення рішення член НКРЕКУ зазначив, що в січні цього року компанія групи Нафтогаз - Укртрансгаз також не допустила Нацкомісію для планової перевірки.

Раніше глава Рахункової палати заявляв, що Нафтогаз перешкоджає перевірці компанії з її боку, надсилаючи "відписки юристів".

Показати ще новини
Радіо NV
X