Нацкомісія оштрафувала три облгази і зобов'язала їх перерахувати платіжки

25 березня 2019, 12:10

Вінницягаз, Волиньгаз і Київоблгаз повинні до 5 квітня перерахувати платіжки побутовим споживачам, прибравши незаконно нараховані додаткові обсяги газу

Нацкомісія з регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг оштрафувала компанії Вінницягаз, Волиньгаз і Київоблгаз на 850 тис. грн кожну і зобов'язала їх до 5 квітня перерахувати платіжки побутовим споживачам, прибравши незаконно нараховані додаткові обсяги газу. Про це заявила глава регулятора Оксана Кривенко, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Позаплановими заходами державного нагляду і контролю було встановлено здійснення операторами ГРМ незаконних дій, які полягали в донарахування побутовим споживачам додаткових обсягів природного газу", - прокоментувала вона підсумки відкритого засідання комісії.

Кривенко вказала, що ці обсяги були включені в обсяги виробничо-технологічних втрат і передбачені в тарифі. "Тобто, за таких обставин побутовий споживач фактично повинен був двічі сплатити один і той же обсяг", - пояснила глава регулятора.

Вона підкреслила, що накладені штрафи є максимально можливими.

Кривенко додала, що облгази зобов'язані також до 5 квітня перевірити відсутність таких неправомірних донарахувань із застосуванням коефіцієнтів приведення обсягів природного газу до стандартних умов іншим побутовим споживачам, і перерахувати платіжки на підставі даних лічильників газу, починаючи з жовтня 2018 року.

Крім того НКРЕКУ вирішила звернутися до Антимонопольного комітету України з проханням провести детальне розслідування ознак порушення законодавства, виявлених в ході позапланової перевірки ліцензіатів.

"Тривають перевірки інших операторів ГРМ. Про результати будемо повідомляти", - зазначила Кривенко.

Раніше повідомлялося, що НКРЕКУ почала масштабну перевірку облгазів.

Показати ще новини
Радіо NV
X