НАБУ зацікавилось купівлею локомотивів General Electric для Укрзалізниці

24 вересня 2018, 17:42

Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) отримали доступ до документів державного Укрексімбанку, які стосуються закупівлі локомотивів General Electric і передачі їх у фінансовий лізинг компанії Укрзалізниця.

Про це йдеться в ухвалі Солом'янського районного суду Києва, передає профільний портал Finbalance.

Зокрема, детективи НАБУ отримали тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення копій.

Відео дня

Крім того, НАБУ отримає доступ до документів щодо погодження Кабміном та іншими центральними органами виконавчої влади отримання в користування локомотивів на умовах фінансового лізингу.

Детективи також перевірять результати тестових випробувань локомотивів GE ТЕ3А в Україні та обґрунтуванням вибору цієї компанії як продавця і виробника локомотивів.

Розслідування розпочато за заявою народного депутата (його ім'я і прізвище не уточнюється). Депутат заявив, що "лізингодавцем і лізингоодержувачем було допущено суттєве перевищення цін на зазначені локомотиви в порівнянні з ринковими цінами, за якими здійснювалося постачання локомотивів іншим покупцям".

Угода між Укрзалізницею і GE на суму близько $1 млрд передбачає оновлення і модернізацію тягового рухомого складу. На першому етапі планується поставка УЗ 30-ти магістральних тепловозів.

При цьому 10% складових виробництва повинно бути локалізовано в Україні. Згодом локомотиви будуть складатися з не менше 40% українських комплектуючих. Вартість локомотивів - $4,7 млн кожен. В цілому сума контракту першої партії становить $140 млн.

В Україну вже прибув перший локомотив General Electric.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X