НАБУ почало розслідування проти Маловацького у справі Аркони Газ і Укрнафти - джерело

14 березня 2018, 11:35

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відкрило кримінальне провадження проти члена Вищої ради правосуддя Олексія Маловацького.

Про це НВ Бізнес повідомило джерело в НАБУ.

Крім того, Центр протидії корупції подав заяву у НАБУ за фактом зловживання владою члена Вищої ради правосуддя Олексія Маловацький в інтересах маловідомої компанії з оточення президента Петра Порошенка Аркона Газ-Енергія з метою одержання неправомірної вигоди.

Відео дня

"Всі наведені обставини вказують на те, що Маловацький Олексій Володимирович - Член Вищої ради правосуддя, будучи особою, яка займає особливе становище, скоїв кримінальний злочин, передбачений ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України, і зазначені у заяві фактичні обставини, що вимагають перевірки під час проведення досудового розслідування ", - йдеться у заяві Центру протидії корупції, яке є в розпорядженні НВ Бізнес.

Нагадаємо, раніше журналісти програми Схеми повідомили, що 18 травня 2017 року, Держгеонадра передала спеціальний дозвіл фірмі Аркона Газ-Енергія без всякого аукціону. Він обійшовся їй всього в 3,8 млн грн. В Укрнафті стверджують, що це в кілька десятків разів нижче ринкової ціни.

У Державній службі геології та надр (Держгеонадрах) свою відмову Укрнафті пояснили "невідповідністю" пакету документів

Також повідомлялося, що за даними Держгеонадр, вперше фірма виявила бажання отримати відповідний спеціальний дозвіл в березні 2016 року. На той момент статутний капітал Аркона Газ-Енергія становив лише 4 тис. грн. А її єдиним власником був Ігор Мичко, який раніше працював в прокуратурі Донецької області.

Крім того, Схеми знайшли і більш істотні докази зв'язку Олексія Маловацький - юриста з команди Петра Порошенка, нині члена Вищої ради правосуддя, з фірмою, яка отримала дозвіл на видобуток газу в Полтавській області.

28 лютого Київський апеляційний адміністративний суд відмовив компанії Укрнафта в задоволенні позову до Державної служби геології і надр та компанії Аркона Газ-Енергія.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X